Wpis z mikrobloga

Chciałbym zacząć dojeżdżać do pracy rowerem, w jedną stronę mam 8 km. Pytanie do jeżdżących, jak ubieracie się na przejazd żeby się nie spocić jak świnia? Pracę mam biurową, ale nie pod koszulą tylko jak chcę. Co polecacie w przypadku deszczu? Przebieracie się w pracy w normalne ciuchy?

#rower #pracbaza
  • 21
@Cyk_dwujeczka: Podstawa to termoaktywki na całe ciało. A dalej cokolwiek co nie blokuje 100% wiatru. Ja np. na nogach mam spodnie do biegania (hydrofobowe) + ogrzewacze kolan, a na górze t-shirta plus bluzę (zwykłe, żadne rowerowe, etc.)
Ważne, żeby w momencie ruszenia było Ci chłodno. Dogrzejesz się pedałując.

A latem, jak jest gorąco to potu nie unikniesz. Przewiewne ubrania, zestaw na zmianę i minimum mokre chusteczki (a najlepiej prysznic).
@Cyk_dwujeczka: do pracy biurowej to masakra. Cały czas czułbym dyskomfort, że się spociłem i nie wziąłem prysznica. Chyba, że macie tam prysznice, ale ile to czasu zejdzie #!$%@?, bo masz jeden prysznic w robocie, a drugi po przyjeździe do domu
Przebieracie się w pracy w normalne ciuchy?


@Cyk_dwujeczka: Pracuję w biurowcu gdzie pracownicy mają darmowy dostęp do siłowni i mój kolega dojeżdża rowerem. Zimą/jak jest zimno to ma cały ten swój ciepły uniform kolarski i przyjeżdża do biura zwykle z pół godziny wcześniej, idzie wziąć szybki prysznic i przebiera się w normalne ciuchy

Raz miał spotkanie z klientem i wiózł garnitur xD Typ jeździ jakimś Mercem z 2021, ale jest fanatykiem
@Cyk_dwujeczka ubierz się jako tako, zarzuć jakaś bieliznę termoaktywną, przejedź tą trasę w wolny dzień swoim tempem i po prostu zobacz jak wygląda sprawa potliwości u Ciebie. Ja nie potrafię jeździć tempem spacerowym i nie dojeżdżam zapocony tylko jak jest temperatura poniżej zera, bez względu na ciuchy, ale w robie cały się przebieram i jeszcze mam opcję wysuszenia ciuchów.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Cyk_dwujeczka: ja mam 8 km. Zimą ubieram się tak że jak jadę 22-25 to się nie pocę. Z resztą jak się jeździ codziennie to pot jest problemem marginalnym. Wracając cisnę > 30 km/h to faktycznie pot się pojawia.