Wpis z mikrobloga

Wykop to dość typowe miejsce, gdzie można bezpośrednio zobaczyć, co to takiego mądrość etapu. Termin ten doskonale wpisywał się czasy komunizmu, czy faszyzmu, gdzie partia w różnych etapach czasowych decydowała co teraz jest dobre, a co złe, po czym w innym etapie, mogło to się zmienić, a wszyscy o tym zapominali. Jest to oczywiście próba podważenia naszej cywilizacji łacińskiej, gdzie etyka jest zbudowana na chrześcijańskim uniwersalizmie, który jest jednym z filarów obecnej cywilizacji.
Nie chcę się na ten temat za bardzo rozpisywać i kto chce, może sięgnąć po książkę George Orwella "Rok 1984", gdzie autor doskonale zobrazował to działanie, gdzie nawet zmieniano artykuły prasowe, czym zajmował się nawet główny bohater Winston Smith.
Jeszcze nie tak dawno, choć jeszcze często się to przewija, wykop polował na czarownice... przepraszam, chodzi mi oczywiście o polowanie na ruskie onuce, które są wykopowym synonimem Emmanuela Goldsteina z powyższej powieści, a osoba na którą ten cień padnie, obdzierana jest z wszelkiej wiarygodności i choćby napisała, że 2+2=4, to i tak byłoby to łgarstwem. Oczywiście ruską onucą jest zostać bardzo łatwo, wystarczy podważyć cokolwiek z obecnej mądrości etapu, tak samo jak przed wiekami, można było łatwo zostać czarownicą. Wystarczyło tylko nie wypłynąć na powierzchnię wody z przywiązanym głazem u szyi.

Ten przydługi wstęp jest po to, by podzielić się paroma spostrzeżeniami, które opiszą dzisiejsze wykopowe nastroje. W ogromnym skrócie, są to dwie potężne apokalipsy, które nawiedziły nasz kraj, czyli obowiązkowe ćwiczenia wojskowe i Orlenowskie ceny paliw. Nie będę się oczywiście znęcał nad tą elitą, gdzie buńczucznie się odgrażano: "Putler uj, ja już ubrany" i "Paliwo może być i po 10 zł, ale putlerowi takiego wała....", bo to każdy może sobie przemyśleć i wyciągnąć wnioski, że jak ktoś pokerowo powie: :Sprawdzam!", to okazuje się, że wszyscy #!$%@?ą kalesony i rzucają kartami.
Istotniejszą rzeczą, na którą chcę zwrócić uwagę, to pewien szczegół... komu takie nastroje są na rękę? Zanim przejdę do odpowiedzi na to pytanie, trzeba przypomnieć wszystkim preludium tych wydarzeń, które złożyły się na taką rzeczywistość.
Pierwszym czynnikiem, którego nie będę zbytnio opisywał, to popandemiczna pożoga, do której przyłożył się nasz kochany rząd, przy wtórującej totalnej opozycji. Być może ten krach gospodarczy, dałoby się jakoś przetrwać i tu podniosłoby się stopy, tam dodano podatków, a tu by się pożyczyło... jednak stała się rzecz niewyobrażalna, na to wszystko nałożyła się wojna i wszelkie tego konsekwencje. W szybkim tempie przybyło nam prawdziwych uchodźców wojennych, których trzeba jakoś utrzymać i tą pomoc także wysyłać cywilom, którzy zostali na Ukrainie, a do tego dołożyła się szeroko pojęta pomoc militarna.
Polska nie dostarczała tylko czołgów, armat i karabinów, ale też wiele innych sprzętów, a wśród nich paliw, głównie ON i dlatego ta cena na stacjach zwyżkuje. Teraz cała na biało wychodzi słynna europejska solidarność! Komisja postanowiła owędzić swoje półgęski i postanowiono zagłodzić nasz kraj, zmusić do uległości (co chyba już się udało) i wstrzymano fundusze KPO, które było ostatnią nadzieją pisowców. Trochę zmylono pościg i KE rzuciła jakieś drobne na armię uchodźców, prawdziwych uchodźców, gdzie jeszcze nie tak dawno, rzucali miliardami na imigrantów z ciemniejszym odcieniem skóry, ale ja przecież nie o tym...
PiS jest pod ścianą i zaczyna kulić ogon, więc musi doić gdzie się da. Podwyższyć składki przedsiębiorcom, tudzież odbić się na paliwie, bo przecież usłyszano: "Putler uj, mogę i 10 zł płacić"

Teraz można przejść do pytania, komu na rękę te podsycone wykopowe nastroje? Czy tu czasem nie czuć trochę odorem putinowskiej kolumny? Czy to aby nie wpisuje się w akcje dywersyjne rosyjskich specjalistów z FSB, które mają na celu zmiękczyć społeczeństwo? Pojawiają się jakieś zastraszane zielonki, które protesty organizują i zniechęcają do obowiązkowych ćwiczeń wojskowych, gdzie w zamian proponują, by wydać do woja nasze matki, niech one bronią tego pisowskiego k@rwidołka. Zaraz potem następna fala oburzenia na ceny paliw, po czym pewnie zaraz pojawią się głosy, że może oddać ruskim co sobie tam uzurpują, by ta wojna się skończyła i paliwko znów popłynie od putina w cenie 4 ziła za litr?
Przecież gdybym to ja był specem rosyjskiego wywiadu, to tylko w takie akcje bym grał w krajach sprzyjającym wrogowi.

ŁAPAĆ ZŁODZIEJA!


#wojna #wojsko #ukraina #obowiazkowecwiczeniawojskowe #orlen #pis #heheszki #polska #gownowpis
p.....r - Wykop to dość typowe miejsce, gdzie można bezpośrednio zobaczyć, co to taki...

źródło: comment_1671579122AA9XbkJXMEYJhp7OnU9dVx.jpg

Pobierz
  • 15
  • Odpowiedz
@Laukaer: Ja nie jestem PAŃSTWEM, jedynie prześmiewczo wyrażam swoje zdanie i z góry wykluczanie działania obcych służb, to chyba nie na miejscu, zwłaszcza gdy interesy są zbieżne.
  • Odpowiedz
Polska nie dostarczała tylko czołgów, armat i karabinów, ale też wiele innych sprzętów,a wśród nich paliw, głównie ON i dlatego ta cena na stacjach zwyżkuje.


@podatnik_fundator: To jest bzdura nie poparta zadnymi dowodami.
Polska ma jedne z tanszych paliw w europie
https://www.cargopedia.net/europe-fuel-prices

1.39 euro za benzyne za litr, gdzie odrobine taniej jest tylko na sloveni, rumunii, Malcie, Bulgarii i Bosni, wszedzie indziej jest drozej.

Reszty nie czytam, bo nie ma
  • Odpowiedz
wmawianie ze wcale nie ma ruskich na wykopie (a sa, byli i beda)


@BayzedMan: Chyba nie czytałeś. Ja obstawiam, że za tymi "protestami" co do cen paliw i ćwiczeniom wojskowym, stoją właśnie rosyjskie służby, którym na rękę ekscytacja wykopowej gawiedzi, gdzie wszędzie widzi onuce - a sami dają się kierować prawdziwym onucom.
  • Odpowiedz
Sam publikujesz baity, żeby triggerować ludzi.


@Imienazw: Bo co? Uważasz, że nastrojami społecznymi nie można kierować i elita wykopu jest tak sprytna, że nie wpadnie w sidła jakiejś grupy operacyjnej, która odpowiednio pokieruje publiką?

lepszym punktem odniesienia jest np. godzinowe wynagrodzenie Kowalskiego


@Imienazw: Zaraz, zaraz. Inne dobra też tak mają być "odnoszone"? Stal, konsola Xbox, Samsung S9, itp.? Czy tylko ropa?
  • Odpowiedz
@podatnik_fundator: Masz sporo racji. Na wykopie widać te same „mordy” które przetrzymały nawałnicę euforii zawiązanej z ofensywą ukraińską aby uaktywnić się w momencie np zwyżki cen paliw lub inflacji by przy każdej możliwej okazji przypominać że ceny są takie tylko dla tego, że wspieramy Ukrainę. Jest tu kilku takich i każdy kto siedzi w temacie zna ich z nazwy.
  • Odpowiedz
Protesty organizowane przez zagranicznych agentów? To samo mówi każdy dyktator


@septokonchoplastyka: Czyli to mit, że obce wywiady, mogą wywoływać jakieś protesty, czy opór społeczny? To się na świecie nie dzieje i nigdy nie działo, nigdy żadnych dywersji nie było. Nigdy żaden wywiad nie zachęcał do buntów, które nawet doprowadzały do zmiany władz. Zawsze był to wymysł dyktatorów i reżimu, tak?
  • Odpowiedz
Oskarżanie protestujących o współpracę lub inspirację przez obcy wywiad, typowe dla państw autorytarnych lub zmierzających w stronę autorytaryzmu.


@Laukaer: różnica polega na tym, że w ustroju autorytarnym za wzięcie udziału w nieodpowiednim zgromadzeniu czeka cię wpier, zesłanie, a nawet śmierć. Próba negowania jakichś mechanizmów przez takie proste dychotomie to zwykła manipulacja.
  • Odpowiedz
Czyli to mit, że obce wywiady, mogą wywoływać jakieś protesty, czy opór społeczny? To się na świecie nie dzieje i nigdy nie działo, nigdy żadnych dywersji nie było. Nigdy żaden wywiad nie zachęcał do buntów, które nawet doprowadzały do zmiany władz. Zawsze był to wymysł dyktatorów i reżimu, tak?


@podatnik_fundator: Rewolucja bolszewicka była finansowana przez wywiad niemiecki.
  • Odpowiedz
Ja porównuję cenę stali, xBoxa, Samsunga S9 do swojej wypłaty, a nie ceny xBoxa w Polce i Niemczech.


@Imienazw: No to zauważ, że pewne koszty surowców są takie same, pomimo różnic w zarobkach, a jedyne różnice wynikają tylko i wyłącznie z usług, czy tańszej produkcji. Tak jak Niemiec sobie kupi więcej litrów ON, pomimo tego, że mamy zbliżone ceny i tak samo kupi sobie więcej xboxów. Nie widzę jakoś fanów gier,
  • Odpowiedz