Wpis z mikrobloga

@walzky: Sprzęt, benefity, budżet szkoleniowy, nadgodziny, jak jest monitorowana praca, ile spotkań w tygodniu. Jak już będziesz trochę na rynku pracy to będziesz miał pewne preferencje i będziesz wiedział o co pytać ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@walzky: jak długo prowadzone są projekty,
czy można przejść do innych projektów od tak
jakie technologie są preferowane
konfy, szkolenia
benefity, integracje
jaka jest rotacja na stanowiskach
awans
czy człowiek u was to tabelka w excelu
  • Odpowiedz
@walzky: ilu juniorow w teamie.
Ile tak expa maja ludzie. Aby nie wdepnac w team z seniorem debilem 3lata expa.
Ile osob na fe ile na be.
Czy fe czeka na be? Zaczynali projekt razem?
Jakie maja z tym problemy?
Jak przebiega akceptacja makiet od ux.
Zmiany w czasie sprintu?
Jaki kontakt z klientem i kim on jest.
PO po waszej stronie czy klienta?
Jest scam master czy manager?
Własny design
  • Odpowiedz
@walzky:

1. Jak wygląda onboarding.
2. Jak raportują godziny.
3. Doświadczenie w projekcie i poza nim poszczególnych członków zespołu.
4. Techniczne pytania, o wersje języka itd.
5. Jak wygląda proces code review, jakich używają narzędzi do pisania lepszego kodu(w c++ to np. clang-tidy, clang-format, iwyu itd.)
6. Jak wygląda proces od dodania commita lokalnie do otrzymania go przez klienta.
7. Ile spotkań i jakie.

Odpowiedzi na te pytania nie są atakujące,
  • Odpowiedz
najwazniejsze pytanie na 1 rozmowie wstepnej z hr - czy to jest nowa pozycja, czy ktos #!$%@? - a jesli tak to czemu

po takim info mozna zakladac, ze jesli ocpja 1 to firma sie rozwija/ przynajmniej w niedalekiej okolcy powinno nie byc problemow z praca, jesli 2 to trzeba liczyc, ze odpowiedza nieprawde xD
  • Odpowiedz
@walzky: za każdym razem kiedy widzę pytanie "o co byś zapytał" to w kieszeni otwiera mi się nóż

A co cię to obchodzi o co ja pytam( ͡° ͜ʖ ͡°). Zastanów się nad tym co cię interesuje, spisz sobie gdzieś i pytaj, Ja pytam tak dużo, że bardzo często zdarza mi się odwracać rolę w trakcie rozmów z HR i technicznych. Zadaję w #!$%@? pytań bazujących na
  • Odpowiedz
ja mam swoja liste, ktorej nie zdaze nawet dokonczyc w trakcie rozmowy i reszte wysle na maila. Moze po prostu rzuci mi sie cos nowego o czym nie pomyslalem.


@Rhodium: ktoś tu nie czyta a potem się mądrzy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Nie czytałem całości, to prawda. Przeczytałem tylko post.
Ok, skoro masz już coś to bardzo dobrze.
Ale nic się w sumie nie zmienia bo nie ma uniwersalnych wskaźników określających czy robota będzie gówniana czy nie. Możesz np zapytać o to czy jako członek zespołu developerskiego masz bezpośredni wpływ na architekturę a w odpowiedzi dostaniesz że tak. Albo że nie, że jest etatowy architekt. Tyle, że to nic nie znaczy bo mając wpływ
  • Odpowiedz