Wpis z mikrobloga

Prezydent Andrzej Duda – bez rozgłosu – podpisał ustawę, która zwalnia z odpowiedzialności wójtów, burmistrzów i prezydentów miast, którzy złamali prawo w związku z organizacją prezydenckich “wyborów kopertowych” w 2020 roku.

"Nie jesteśmy zaskoczeni podpisem Prezydenta RP W końcu sam wykorzystywał wszelkie środki, jakimi dysponował, by wygrać wybory. Ta ustawa to przyznanie się do winy całej Zjednoczonej Prawicy i Prezydenta RP." - komentuje Szymon Osowski z zarządu Sieci Obywatelskiej Watchdog Polska.

Więcej w tekście: https://siecobywatelska.pl/ustawa-abolicyjna-podpisana/

Wołam:


__
#prawo #prawodoinformacji #niebojsiepytania #ciagniemywladzezajezyk #watchdogpolska #prezydent #bezkarnoscplus #abolicja
WatchdogPolska - Prezydent Andrzej Duda – bez rozgłosu – podpisał ustawę, która zwaln...

źródło: comment_1671552439Q3lpNUd5MCpAnyumRi9IO5.jpg

Pobierz
  • 86
  • Odpowiedz
powiedzmy, że dobry..


@Watchdog_Polska: pora zawiesić p0lskę w prawach członka ue, to się wymknęło z pod kontroli. ¯_(ツ)_/¯

@dasfinaleresultat no, najlepiej karać obywateli, tak głęboko ludzie już weszli w dupy politykom, że wolą czuć się współwinni. Ciekawy jestem jak opozycja będzie się do tego odniesie- pewnie praktycznie wcale, ale ludzie nadal będą mówili, że PiS i PO dwie różnie partie i nie mają nic ze sobą wspólnego. Teraz powinien
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Glikol_Propylenowy: chiny w polsce nie mają czego szukać bo ta jest pod amerykańskim butem. Dodatkowo Chiny rónież korzystają na tym że unia kopie się z dwoma postsowieckim bantutustanami zamiast tą energię spożytkować gdzie indziej.

W temacie rosyjskiej rosji. To nie da się ukryć że ukre wojna kosztuję cały roczny budżet z hakiem, nr. rosje jakiś tam niewielki ułamek.

Co do Piłsudskiego to to taki sam idiota jak kaczyński. Zresztą dołęga-mostowicz
  • Odpowiedz
@dasfinaleresultat:

Nie wiem w jakim świecie ty żyjesz, ale prawda taka że albo polacy ogarną dupę, albo należy ich odciąć od zachodu. Bo szkodzą. Lepiej poświęcić jedno państwo niż kontynent.


Wow, wybitnie antypolska postawa. Jesteśmy światem zachodnim, należymy do niego i tacy ludzie jak Ty, czy Kaczyński nie mają żadnego prawa nas od zachodu odcinać.
  • Odpowiedz
@dasfinaleresultat: A to niby ja na PiS głosowałem? Ale chcę żeby Polska pod ich rządami straciła jak najmniej na arenie międzynarodowej. Każdy wie, że to tylko rząd w przypadku jego zmiany stosunki międzynarodowe z krajami ue ulegną poprawie. A najśmieszniejsze jest to, że to z czym teraz walczy jarus z Macierewiczem zostało zatwierdzone i podpisane przez jego brata Lecha w traktacie lizbońskim. Oni są tak głupi, że tego nie widzą?
  • Odpowiedz
@Bover: tak, zgadza się, że ustawą, ale nie wyobrażamy sobie sytuacji, żeby ustawą zapewnić bezkarność mordercom, bo taki przykład został podany. Inną sprawą jest, czy to możliwe i czy byłoby na to przyzwolenie sejmowej większości. Zrobiło się mrocznie. Chyba wolimy tego nawet nie rozważać.
  • Odpowiedz
@Xodet: Tak, jak pisaliśmy - nie jest to proste pytanie, ale tu masz odpowiedź od naszej prawniczki:

Zgodnie z treścią art. 540 Kodeksu postępowanie karnego, postępowanie wznawia się na korzyść strony, jeżeli Trybunał Konstytucyjny orzekł o niezgodności z Konstytucją, ratyfikowaną umową międzynarodową lub z ustawą przepisu prawnego, na podstawie którego zostało wydane orzeczenie; wznowienie nie może nastąpić na niekorzyść oskarżonego. Inaczej mówiąc, w hipotetycznej sytuacji, w której przepis ustawy abolicyjnej
  • Odpowiedz