Wpis z mikrobloga

Nigdy nie wierzyłem w legendy że tylny napęd radzi sobie tak samo na lodzie i śniegu jak przedni.

W końcu zaatakowała zima i się przekonałem na własnej skórze jak słabo to wygląda w jeździe miejskiej. Na każdym rondzie gaz trzeba muskać bo tył zaraz leci mimo systemów stabilizacji, włączanie się do ruchu to rosyjska ruletka, raz się uda, raz będzie mielił w miejscu. Czara goryczy się przelała jak nie mogłem wyjechać od teścia z podwórka na którym jest mały podjazd xD

Przesiadłem się do chada Volvo bez żadnych systemów i jeżdżę jakby nie było lodu i tam gdzie beemka robiła problemy volviacz nawet nie zauważa problemów xD

Nowe zimówki Dunlopa w bmw, nowe chińskie zimówki w Volvo ( ͡º ͜ʖ͡º)

#motoryzacja #urojenia
openordie - Nigdy nie wierzyłem w legendy że tylny napęd radzi sobie tak samo na lodz...

źródło: comment_1671530811zPSNtDRQ8BBYQHZ3lphhFQ.jpg

Pobierz
  • 26
  • 0
@Viu93 no systemy całkiem dobrze działają, jak jeszcze wrzucę tryb ECO to nie zmienia tak szybko biegów i w miarę płynnie się jedzie.

Może jakby był tryb zimowy który zapina 3 bieg zamiast pierwszego to by było lepiej.
@open_or_die: ja na śniegu nigdy nie odczułem większej różnicy, tym bardziej w mieście, a w taka pogode jak była wczoraj to żaden napęd nie da rady, tylko lancuchy/kolce. Tyle, że takich dni jak wczoraj to od kiedy jezdze(10 lat) bylo może 3 ¯\_(ツ)_/¯
@open_or_die: znany problem, bywało, że pół miasta na migającej kontrolii. Aczkolwiek jak na rwd, bmw i tak nieźle sobie radzi. Jak sie nie da podjechać to wyłączenie DTC i ogień. A przy śliskiej drodze i tak wyprzedzałem ciamajdy jadące 40kmh (oczywiście w sposób nie stwarzający dla nikogo niebezpieczeństwa).
@open_or_die: A to ja odczucia zgoła inne - lepiej mi się jeździ RWD niż FWD zimą, a nie mam jakiegoś szczytu technologicznego, bo Lexus z 2002 roku, ma TCS i VSC (odpowiednik ESP). Górki zgodzę się, że potrafią być zdradliwe, chociaż ja po prostu wrzuciłem maty trakcyjne za kilka dyszek do bagażnika i jak gdzieś się wcisnę w kijowe miejsce to działają bardzo fajnie.
No i jak już na górce ruszy,