Wpis z mikrobloga

wybieram się niebawem do #usa na dłużej - jak najrozsądniej ograć temat wypłat USD w bankomatach?

dotychczas podróżując po Europie gotówka nie była mi szczególnie potrzebna i płaciłem albo #revolut albo #mbank kartą wielowalutową - natomiast wydaje mi się, że USA nie jest aż tak card friendly + mogą być problemy z VISĄ/Mastercardem (?).

jak to ugryźć? mam wziąć ze sobą plik banknotów? xD a może mbankowa wielowalutowa karta elegancko działa w bankomatach bez prowizji? USD będę miał na koncie.

#podroze
  • 11
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@gangstaindesign2: wypłacaj tylko w bankomatach znanych banków, te przy sklepach są prywatne i liczą sobie sporą opłatę dodatkową. Gdzie jedziesz konkretnie? California na przykład jest dosyć dobrze ogarnięta jeśli chodzi o płatności kartą.
@gangstaindesign2:

Nie o bankomatach, ale o placeniu karta, radze przeczytac! :D

Bylem wiele razy w USA, rzadko korzystalem z bankomatow, glownie placilem plastikiem iiiiii.... okradli mnie juz 2 razy, ale opisze sytuacje najswiezsza, bo z pazdziernika :D
Jak wszyscy wiemy do platnosci w knajpach, kelner zabiera karte i idzie z nią niewiadomo gdzie, niewiadomo dokad, niewiadomo co z nia robi - tzn. oficjalnie swipuje pasek magnetyczny i pobiera oplate za paragon,