Wpis z mikrobloga

@Przyjaciel_Rodziny: Angielska wersja jest o wiele lepsza, w tym wypadku navi mówi "Take left on the fork".

@kiciek: O to to, ile #!$%@? i nerwów przez to straciłem to głowa mała. Google mapsy dobrze uczą planowania podróży i nieufności do technologii ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 4
@Salam-Abdul-Al-Stulejari ostatnio nawigacja z jakiegoś powodu w drodze do pracy sugerowała, żeby po wyjeździe z domu kierować się w przeciwnym kierunku a następnie objechać miasto dookoła. W sumie dobry pomysł, ale po bliższym zbadaniu okazało się, że w przypływie geniuszu algorytm uznał, że przy wyjeździe z drogi osiedlowej wolno skręcać tylko w lewo. Musiałem zgłosić błąd do google i nanieść poprawki na mapę. Ciekaw jestem ilu np. kurierów nie znających okolicy wybrało
  • Odpowiedz
osobie odpowiedzialmej za to, że ta #!$%@? googlowa nawigacja domyślnie, bez mojej ingerencji zmienia trasę na 'lepszą' bardzo cvę urwać głowę


@kiciek: o jezus maryja jak mnie to wkuriwło swego czasu podczas podróży po portugali. Sugerowało drogę płatną, więc wybrałam alternatywną darmową. Jadę sobie i coś mi nie gra, sprawdzam i znów mnie prowadzi płatną.. no to zmiana na darmową. Za wyskakuje komunikat o szybszej trasie, wciskam, że nie. Za chwilę
  • Odpowiedz
osobie odpowiedzialmej za to, że ta #!$%@? googlowa nawigacja domyślnie, bez mojej ingerencji zmienia trasę na 'lepszą' bardzo cvę urwać głowę.


@kiciek: a ja sponiewieram bezgłowe truchło. Za każdym #!$%@? razem klikam którędy chce jechać a potem w trakcie, każe mi skręcić gdzieś gdzie wiem, że nie powinienem, oddalam widok a trasa zmieniona na inną (°°
  • Odpowiedz
W Szwajcarii mapy google w ogóle sobie nie radzą.

Rozwidlenie autostrady na 2 x lewo, prosto i 2 x prawo , a ta mówi skręć w lewo.

Z tym że jedno lewo jest do centrum miasta, a drugie dalej po autostradzie.

Jeszcze uj jakby mówiła to wcześniej, a nie w ostatniej chwili jak już są linie ciągle xD

Od pół roku używam mapy.cz, czytanie skrętów czy informacji po jakiej drodze się jedzie
  • Odpowiedz
@RozowaWkolorachTeczy: a w ustawieniach miałaś wpisane omijaj drogi płatne? Wtedy powinno być okej. Też jechałem do Portugali na google maps. Miałem też Sygic i ściągniete mapy offline żeby nie tracić neta ale sygic to gówno.
Jak ustawisz trase przez wiecej niż 1 kraj i potem dla kraju X dasz płatne a dla Y bezpłatne to nie potrafi wytyczć trasy xD Koniec końców jechałem cały czas na gmaps z opcją omijaj płatne.
  • Odpowiedz
@bdfi3: jakiś czas temu google wprowadził opcje szukania trasy z teoretycznie mniejszym spalaniem i domyślnie włączył tę opcję na każdym urządzeniu... trzeba to gówno wyłączyć i wtedy wraca normalne nawigowanie przez najszybsze drogi, a nie przez zadupia właśnie


@ZygmuntZygmuntowski: Ależ mnie ten "feature" ostatnio #!$%@?ł. Jadę sobie, przyjazd na godzinę 12:10 oszacowany, ale spieszy mi się, więc urwałem z tego czasu trochę, tak, że pokazuje przyjazd o 12:00. Nagle google
  • Odpowiedz