Wpis z mikrobloga

ile na raz, jeśli to było więcej niż raz w roku to ile rocznie wyszło po wszystkich


@siaomilepszy: na raz 20%, raz też miałem 2x10% plus premia (uznaniowa) roczna w postaci jednej pensji, ale to w czasach pracy na UoP i #programista15k
Teraz na B2B jest więcej, wiec procentowe podwyżki już nie są takie duże.
  • Odpowiedz
@Anakee: no ja co roku też chodziłem, przez co musiałem zmieniac pracę co roku xd teraz nie chce zmieniać, mam fajny projekt. Myślę, że na rynku byłbym w stanie złapać ofertę za 40% - 50% więc jeśli by dali mi obecnie +30% to bym nie szukał, ale wlasnie boję się, że tyle może być ciężko. 20% trochę za mało
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@siaomilepszy: W polsce zmienia się firmę, a nie idzie po podwyżkę xD Jeszcze te 15-20 procent dla juniora/mida zdarza się, ale przy wyższych stanowiskach to z takimi podwyżkami jest ciężko. Poza tym duże korpo mają swoje procedury i podwyżki sa przeważnie raz do roku po review rocznym.
  • Odpowiedz
eszcze te 15-20 procent dla juniora/mida zdarza się, ale przy wyższych stanowiskach to z takimi podwyżkami jest ciężko.


@RapIArbuzy: +1, im większą masz stawkę tym trudniej będzie zachować siłe nabywczą, bo od wysokich stawek nikt ci nie da r/r +20%
  • Odpowiedz
Jeszcze te 15-20 procent dla juniora/mida zdarza się, ale przy wyższych stanowiskach to z takimi podwyżkami jest ciężko.


Bez przesady. Jako senior/lead dostawałem co rok-półtora 17-23% zanim zmieniłem firmę, bo od razu po podwyżce dostałem ofertę

Poza tym duże korpo mają swoje procedury i podwyżki sa przeważnie raz do roku po review rocznym.


@RapIArbuzy: procedury są po to, żeby bambiki myślały, że to coś nie do przeskoczenia
  • Odpowiedz
Nie idę, bo firma nie powinna brać odpowiedzialności za sytuację makroekonomiczną na świecie. Jeśli będę chciał więcej zarabiać, to prostu zmienię klienta.
  • Odpowiedz