Wpis z mikrobloga

Szukam roboty w #react, męczą mnie już polskie softłer hałsy. Szukam firmy, gdzie procesy są proste i nieprzekomplikowane, technologie dobrze ugruntowane, bez hype driven developmentu, zadania mogą być nawet w uj powtarzalne i nudne, byle w projekcie panował względny spokój, a nie chaos - jako osobie w spektrum autyzmu zależy mi na tym najbardziej. Da się taką perełkę znaleźć na polskim rynku pracy?

Jestem na poziomie mid/senior, koduję od dzieciaka, komercyjnie mam niecałe 6 lat doświadczenia we frontendzie, w tym nieco ponad 2,5 roku w React. #react #webdev #javascript
  • 7
  • Odpowiedz
@staggermeister_: to lepiej ogarnij sobie robotę w Angularze, tam nawet w polskim januszexie robota jest #!$%@? powtarzalna. Trafisz do finansów/logistyki i będziesz klepał jednakowe tabelki do konca życia za niezły hajs. Z Reactem to zapomnij o prostych procesach, nawet zagraniczne korpo z jednym produktem ma bardziej skomplikowane flow niż nie jeden polski sofwarehouse
  • Odpowiedz
@staggermeister_: Polecałbym firmy z korzeniami brytyjskimi - te dziwnie często mają fajnie dopracowane procesy, a do tego mają głęboko zakorzenioną polityczną poprawność, więc z naszego punktu widzenia są po prostu przyjemni (nawet jeśli to tylko błąd poznawczy bo mamy domyślnie inaczej wyskalowany próg czujnika chamstwa). Jak jeszcze trafi się ogarnięty scrum master który - wbrew wykopowym bredniom - będzie dbał o to żeby biznes "nie przeszkadzał" w pracy devom, to już
  • Odpowiedz
@staggermeister_: vue niestety nie ma jedynego słusznego toolsetu, więc i jest duża przestrzeń na burdel. W kwestii porządku, to Angular bije resztę, nie ma w nim miejsca na dziwne eksperymenty, większość rzeczy jest narzucona z góry przez framework, przez to też jest ulubionym frameworkiem backendowców ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@staggermeister_: We Vue może się okazać, że co chwilę będziesz musiał coś migrować, bo a to nowa składnia, a to Vuex już niemodny, a to biblioteka, której użyłeś i autorzy obiecywali, że będą ją rozwijać, to jednak wzięła i umarła.

Serio czasem mam wrażenie, że zmiany we frameworkach są po to, żeby robić zmiany. Acha, no i stworzyliśmy nowy framework, żeby był lepszy od innych frameworków, więc teraz od tych innych
  • Odpowiedz