Wpis z mikrobloga

Ello
Mam pytanko do tutejszych ekspertów od #inwestowanie ale bardzie na #lokata terminowej niż w jakieś akcje itp bo na tym to już kompletnie się nie znam. Gdzie jest jakieś fajne i w miarę pewne konto 3-6 miesięcy gdzie "dają" przyzwoite oprocentowanie, nie wymagają konta osobistego i innych cudów na kiju? Obecnie mam jakieś żałosne pieniążki w ING na 1,5% (lol) i doszedłem do wniosku, że czas z nimi stamtąd spieprzać. Konta osobistego nie przenoszę bo mieszkam w dziurze zabitej dechami i tutaj nie ma żadnych "egzotycznych" banków poza ING (na które to konto osobiste nie narzekam ale oszczędnościowe to już zupełnie inna historia ;)) i PKO.
Dzięki z wskazówki. :)
  • 5
@twar: jeśli chodzi o konta oszczędnościowe, to żeby dostać sensowne oprocentowanie, to w większości przypadków wymagane jest posiadanie konta osobistego. Wyjątki są nieliczne - ING właśnie oraz Santander Consumer Bank, acz tu promocyjne oprocentowanie do 7,5% w skali roku można zagwarantować jednak na dość krótko: https://www.bankobranie.pl/2022/11/santander-consumer-bank-rachunek-oszczednosciowy-7-5-procent.html

Jako alternatywę może wziąć pod uwagę konta oszczędnościowe. Tu takich bez otwierania konta osobistego jest więcej. Sprawdź sobie (oproc. zawsze w skali roku):

- do
@twar: to może być ostatni gwizdek żeby wrzucić coś jeszcze na 8% - obczaj lokaty w Inbank i Facto (Inbank chyba nawet daje 8,5% dla nowych klientów). Konto można założyć kilkoma kliknięciami, więc nawet nie musisz się ruszać ze swojej dziury (pod warunkiem, że masz tam internet).