Paul Warwick, wygrał wyścig w którym zginął, oraz został jednym z zaledwie dwóch pośmiertnych mistrzów w historii motosportu.

Paul był młodszym bratem Dareka Warwicka, kierowcy F1 z lat 80. Paul chcąc iść w śladu swojego brata z powodzeniem rozpoczął starty w seriach juniorskich. W 1991 dominował sezon brytyjskiej F3000(taka lokalna odmiana F2), wygrywając wszystkie wyścigi w których startował. Z powodzeniem przystąpił także do rundy na Oulton Park, jak się okazało jego ostatniego wyścigu w życiu.

Warwick pewnie prowadził w tym wyścigu, kiedy pokonywał zakręt Knickerbrook, nagle stracił kontrolę nad swoim Reynardem 90D po tym, jak jego prawy przedni wahacz złamał się i odpadł od pojazdu. Co spowodowało zablokowanie kierownicy, Warwick nie był w stanie wykonać żadnego manewru i uderzył w barierę Armco z prędkością 140 mil na godzinę. Samochód po uderzeniu rozpadł się i zapalił. Podczas gdy Warwick został wyrzucony z wraku, a jego ciało wylądowało między ścianą opony a ogrodzeniem Armco. Pomimo pomocy medycznej na miejscu zdarzenia, Warwick zmarł po przetransportowaniu śmigłowcem do szpitala.

Wyścig nie został wznowiony, a wzorem F1, uznano wyniki sprzed ostatniego okrążenia przed wypadkiem, kiedy to Warwick prowadził, tym samym został on uznany zwycięzcom wyścigu, otrzymawszy komplet punktów za wygraną.
Tym samym Paul Warwick wygrał 5/11 rozegranych w sezonie wyścigów. Co dało mu 45 punktów w klasyfikacji generalnej, jego rywale którzy dokończyli sezon nie prześcignęli go, najbliższemu zabrakło 3 punktów. Wobec tego w październiku został on ogłoszony pośmiertnym mistrzem sezonu 1991. W historii jest to zaledwie 2 przypadek, pośmiertnego mistrza, pierwszym był Jochen Rindt, który pośmiertnie wygrał mistrzostwa świata Formuły 1 w 1970 roku.

Co ciekawe obecnie nie istnieje żadne oficjalne nagranie z wypadku. Wyścig nie był pokazywany w TV, istniało kilka amatorskich nagrań i zdjęć zrobionych z trybun, lecz wszystkie znane został skonfiskowane i zabezpieczone przez policję w trakcie śledztwa. Do mediów udostępniono zaledwie kilka zdjęć, w tym to z załącznika.

#f1 #randomf1shit
tumialemdaclogin - Paul Warwick, wygrał wyścig w którym zginął, oraz został jednym z ...