Wpis z mikrobloga

Hej @Watchdog_Polska: Mam pytanie!
Czy moglibyście zadać pytanie w ramach dostepu do informacji publicznych do Orlenu?
A mianowicie chodzi tylko i wyłącznie na jaką kwotę zawarli umowy z pewnym serwisem społecznościowym którego nazwa zaczyna się na "wy", a kończy na "kop"?
Wspieram was 1%, ale tutaj chętnie wsparłbym Was ekstra w wysokości kosztów sądowych jeśli będzie trzeba. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#watchdog #polska
Pobierz SynMichaua - Hej @Watchdog_Polska: Mam pytanie!
Czy moglibyście zadać pytanie w rama...
źródło: comment_1671457268BqrAAQSG01T1j0TKsUG1mt.jpg
  • 63
Do czego się tu odnosić? Skarb Państwa nie ma w Orlenie większości udziałów. Do prywatnych firn też piszecie wnioski o udostępnienie informacji publicznej?

@dplus2: Pomijając to, że 49,9% Skarbu Państwa + kilka % należące do innych SSP (PZU i państwowe banki) oznacza de facto większość w rękach państwa, to kolega widać nie zna statutu spółki ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Prawo głosowania akcjonariuszy zostaje ograniczone w ten sposób,
aha czyli wypok.pl po cichu dołączył do grona reżimowych mediów


@bylem_zielonko: Przypomnę też, że z okazji wyborów w latach 2018 i 2020 partyjna propaganda jedynej słusznej partii mile nam rządzącej latała tutaj aż miło i niewiele się z tym działo, bo dziwnym trafem - była szczególnie chroniona. Na pewno z obiektywnych pobudek. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@dplus2: Przecież sam napisałem, że SP ma 49,9%. Nie zrozumiałeś, więc napiszę inaczej: nie trzeba mieć większości by mieć kontrolę - a rząd ma pełną kontrolę nad Orlenem i dzięki statutowi spółki, i dzięki akcjom posiadanym przez SP i inne Spółki Skarbu Państwa.

To że twoi koledzy pisowcy widzą 49,9% i myślą "o, nie ma większości więc nie ma kontroli" tylko pokazuje, że bydłu należy odebrać prawa wyborcze ( ͡°
Do czego się tu odnosić? Skarb Państwa nie ma w Orlenie większości udziałów. Do prywatnych firn też piszecie wnioski o udostępnienie informacji publicznej?


@dplus2: Po pierwsze do tego, co jest w uzasadnieniu wyroku. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Po drugie naszym zdaniem nie ma znaczenia, jaki jest procent udziałów Skarbu Państwa. Orlen nie jest prywatną firmą. Dysponuje publicznymi pieniędzmi, w tym przypadku też niemałymi. Wypełnia też zadania publiczne,