Wpis z mikrobloga

Kilka pro-tipów przed świętami ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Checie wyciszyć drukarkę która już jest zabudowana? Postawcie ją na gąbkach do zmywania (4 na nogach wystarczą), znacznie ogranicza to przenoszone wibracje i wydawany dźwięk przez całe pudło.

Nie wyrzucajcie pustych szpul - świetnie nadają się na zwinięcie lampek po świętach. Podziękujecie mi za rok jak już nie trzeba będzie tego rozplątywać ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#druk3d
  • 6
Checie wyciszyć drukarkę która już jest zabudowana? Postawcie ją na gąbkach do zmywania (4 na nogach wystarczą), znacznie ogranicza to przenoszone wibracje i wydawany dźwięk przez całe pudło.


@Wyrewolwerowanyrewolwer: gąbki do zmywania (ʘʘ) są takie dedykowane podkładki filcowe pod nogi mebli, też się idealnie nadają (:
Postawcie ją na gąbkach do zmywania (4 na nogach wystarczą), znacznie ogranicza to przenoszone wibracje i wydawany dźwięk przez całe pudło.


@Wyrewolwerowanyrewolwer:

za to zwiekszaja wibracje calej konstrukcji - jest ciszej, ale tez pogarsza sie jakosc wydrukow :P

Postawcie ją na gąbkach do zmywania (4 na nogach wystarczą), znacznie ogranicza to przenoszone wibracje i wydawany dźwięk przez całe pudło.


@Wyrewolwerowanyrewolwer:

lepszym rozwiazaniem jest dociazenie konstrukcji, a jeszcze lepiej jej usztywnienie
za to zwiekszaja wibracje calej konstrukcji - jest ciszej, ale tez pogarsza sie jakosc wydrukow :P


@sylwek2k: Nie zauważyłem nie wiadomo jakiej utraty jakości. Właściwie to w ogóle utraty jakości na tych samych parametrach nie zauważyłem. Ale ja też nie drukuję nie wiadomo jak szybko - ścianek powyżej 40mm/s nie drukuję.
Przyspieszenia też niskie.

lepszym rozwiazaniem jest dociazenie konstrukcji, a jeszcze lepiej jej usztywnienie - czyli np plyta chodnikowa, ciezka, gruba
A cięższa konstrukcja będzie się bardziej gibała, więc wracamy do tego co sam pierwszy napisałeś xd


@Wyrewolwerowanyrewolwer:

no wlasnie mniej sie bedzie gibac - im calosc jest ciezsza i sztywniejsza, tym trudniej ruszajacej sie glowicy, badz stolowi wymusic wiekszy ruch calej konstrukcji.

Ale ja też nie drukuję nie wiadomo jak szybko - ścianek powyżej 40mm/s nie drukuję.

Przyspieszenia też niskie.


@Wyrewolwerowanyrewolwer:

i zapewne tez glownie niskie obiekty, gdzie trudno, zeby