Wpis z mikrobloga

Na nocnej tagują tylko fujary ale odświeżam #boczekwniemczech

Hanse chyba się cieszą że zrobili mnie liderem tylko na zastępstwo xD liczyli na to że zrobią ze mnie gestapowca który stoi nad Polakami z batem ale im się nie udało.
Przykładami mogę sypać z rękawa ale przytoczę kilka
- Arnold czemu ci ludzie tam gadają? Pyta szef działu
- A dlaczego mam im kazać milczeć skoro mają stanowiska pracy obok siebie? Co innego gdyby godzinę stali i nic nie robili xD No i po temacie bo przecież taka prawda a ludzie robili swoje i już.
Przychodzi manager i „dlaczego osoba odpowiedzialna za wydawanie pracy dała pickerom tylko 3 skrzynki na wózek skoro jest miejsce na 20?
Na co Arnold: Ok, nie ma problemu, mogę dać 20, ale jeśli te skrzynki za godzinę nie znajdą się na pace tira to wy będziecie płacić karę za nieterminowość a nie ja xD menago cisza, bo i co miał na to odpowiedzieć. Kilka dni później to samo na co ja:
- znowu poruszamy ten sam temat, wy musicie wiedzieć czy chcecie żeby wysyłki szły na czas czy żeby tabelki w excelu wyglądały lepiej.
Drugi menago aż czerwony się zrobił bo polaczek śmie dyskutować z górą xD
A ja na luzie odpowiadam co myślę. Umowa team leadera na zastępstwo, a poza tym nieskromnie powiem, że na mojej zmianie zawsze wszystko zrobione jest na czas plus ogarniam jako jeden z nielicznych słownictwo niemieckie związane z tą robotą. Nie zarzucą mi więc niczego oprócz braku przytakiwania na wszystkie pomysły góry.
Kiedyś dział przyjęcia towaru potrzebował ludzi. A że u nas akurat była nadwyżka bo ludzi z agencji pracy sporo, to mogłem wysłać. Przyprowadzam tych ludzi i mamagerka działu przyjęcia towaru mówi „23”. A ja eeee ale co? Ta dostała piany bo myślała że nie ogarniam liczebników i do mnie sapie „Arnold niemiecki dlaczego wy polacy nie uczycie się niemieckiego!!!?!?!!” I morda czerwona. A to typowy niemiecki babochłop z aparycją ssmana.
- Ok Danielle, ale co 23? Uważasz mnie za idiotę? Stanowisko 23, brama 23 czy jak? A poza tym język niemiecki nie jest u nas wymagany. Nawet gdybym nie rozumiał to nie jesteś moją przełożoną
Nie bez powodu baba nazywana jest przez ludzi Ewą Braun xD
Ktoś z was zaraz się doczepi „taaa p0laczek tak się odezwał do swojego pana, uważaj bo ci uwierzę”.
A no odezwał, raz że mój bezpośredni przełożony za każdym razem przyznaje mi racje w takich sytuacjach
i staje za mną (naprawdę porządny gość), a dwa że z zastępstwa i tak mnie nikt nie wywali, jedyne co to szwaby będą mną gardzić, ale mnie po prostu wypłata ma się zgadzać i mam się wywiązywać ze swoich obowiązków ¯_(ツ)_/¯
Dodam tylko że to NRD czyli ci nieco starsi ode mnie Niemcy mają nadal mentalność tych czasów plus do tego niechęć do obcokrajowców.
W zasadzie jestem z siebie zadowolony. Po pierwsze nie daję sobą pomiatać, po drugie nie jestem dla Polaków jak inni polscy liderzy, czyli nie pomiatam nimi i do ludzi odnoszę się z szacunkiem, potrafię im podziękować i pochwalić. Mam nadzieję, że dzięki temu choć kilka osób w pracy czuje się dobrze. A ja mogę spać spokojnie z czystym sumieniem, bo czy to Węgier, Polak, Litwin czy Słowak, jest przez mnie traktowany z szacunkiem i na równi z innymi narodowościami.
Przynajmniej mogę spojrzeć w lustro. Niestety pozostali polscy liderzy powinni mieć z tym problem, bo poza kilkoma wyjątkami, traktują ludzi jak śmieci.

A nawiasem mówiąc jeszcze bardziej ziomkuję z kilkoma ludźmi z Węgier i planujemy w sylwestra spotkać się na piwo (ʘʘ)

Gdybym miał opisać wszystkie podobne akcje to chyba bym dostał bana za spam czy cuś, może kiedyś napiszę książkę xD
  • 14
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Theo_Y:

nie no lepiej za psi #!$%@? robić u bolaka albo pod mostem mieszkać


od kiedy w Polsce jest aż tak źle że ludzie mieszkają pod mostami masowo i każdy z biedy ledwo żyje