Wpis z mikrobloga

Czytam ostatnio ten tag i jedyny argument za tym zeby zniesc obowiazkowe cwiczenia jest to ze kobieta nie musi tego robic xd Xd
Przeciez jakby kobieta 50 kg wagi mniej miesni niz mezczyzn miala targac 35 kg plecak XD to by nawet nie wstala i nie przeszla z tym pare metrow no.
No kurde ludzie xd w kazdym kraju istnieje potrzeba posiadania armii. Przeciez nie musicie isc do tego wojska ani na zadne cwiczenia obowiazkowe, wystarczy zrzec sie obywatelstwa i zamieszkac w dzungli xD
Ja rozumiem ze kazdy liczy ze akurat sie jemu upiecze i nie bedzie musial walczyc i sobie przezyje zycie w spokoju, no ale taka jest cena mieszkania w kraju, ze ktos tego kraju bronic bedzie musial w razie potrzeby (ja wiem ze wojsko zawodowe, ale problem przeciez na tym ze za malo jest zolnierzy dobrowolnych w razie jakiegos konfliktu)
Nie rozumiem wgl was w wiekszosci ktorzy z taka pasja pluja na politykow i wladze, i na praktycznie caly ten narod a nie zrzekniecie sie tego obywatelstwa.
Przeciez skoro wiecie jak panstwo powinno byc dobre i wygladac i wszystko to wezcie sie w kupe jakas zgromadzcie, i zalozcie wlasne panstwo w jakiejs dzungli zyjac sobie zgodnie z natura uprawiajac ziemie i inne takie XDD no jjapierdziele p0lak ma bol d--y o to ze kraju trzeba bronic przed zagrozeniem xd
Banda egoistow ktora mysli na zasadzie - idz ty umrzyj ja se przezyje hehe, kazdy chcialby przezyc. Ale takie kombinatorstwo i w dodatku plucie na ludzi ktorzy rzeczywiscie moga nieprzezyc broniac tego kraju w ktorym bedziesz pozniej sobie spokojnie zyl do starosci, zero poszanowania dla poswiecenia xD A wam w glowie tylko to ze chcecie kobiete z 40 kg plecakiem wysylac na front, przeciez ona tego nawet nie uniesie czlowieku XD miejcie troche empatii XD
#obowiazkowecwiczeniawojskowe
  • 108
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@malinq: nikogo nie wysmialem, pokazalem tylko absurd tego, ze jest to koniecznoscia gdy bedzie wojna. A ludzie mysla ze oni moga sobie gdzies uciec. Jakby kazdy mial uciekac mialbys 3 rzesze na calym swiecie, i ludzi traktowanych jako mieso do eksperymentow. To ze nikt nie atakuje jest z 1 powodu, swiadomosci tego ze ktos bedzie sie bronic.
  • Odpowiedz
@malinq: jaki ferment sieje? mowie logiczne rzeczy, to ludzie przedstawiaja te wojsko jako cos antyspolecznego. To jest koniecznosc jak woda jedzenie. Przeciez nikogo by w zyciu nie powolywali gdyby nie bylo za oknem wojny czlowieku. To jest conajwyzej dzialanie "na zas", zeby w razie czegos odstraszyc wroga liczebnoscia, a jak nie, to zeby cywil po przysiedze byl w stanie wspierac tego zolnierza.
  • Odpowiedz
mowie logiczne rzeczy


@Pavulenko: no nie mówisz logicznych rzeczy. We wpisie sugerujesz, że cały problem z ćwiczeniami opiera się o to, że kobiet nie powołują, nie wspominając nic o przysiędze. Dalej jak Ci wspominałem o przysiędze, to też się do tego nie odniosłeś. Co do konieczności napisałeś, że "nie tobie to oceniać"

Ty wiesz w ogóle czym jest logika?
  • Odpowiedz
@malinq: ale co ma do tego przysiega? o to ze beda cie powolywac na cwiczenia co roku czy cos takiego? mozesz sobie sprawdzic na ile moga cie powolac Jest to chyba z tego co pamietam 90 dni max w roku, ale w calosci jakby (na ile moga cie maksymalnie powolac to chyba 150 dni albo 210 ogolnie) wiecj jak ci wybije te 150 czy 210 dni to juz nigdy cie
  • Odpowiedz
@Pavulenko: moje życie jest na tyle ciekawe, że nie nie mam zamiaru oddawać nikomu 30, 90, 50 ani 210 dni mojego życia na czyjeś widzimisię. Jeśli uważasz, że zmuszanie Cię do niewolnictwa na 210 dni, żeby pokazać Ci jak kopać rowy i jeździć ciężarówką na tyłach armii to myślę, że mamy na tyle różne sposoby myślenia, że i tak się nie dogadamy w tej kwestii xD
  • Odpowiedz
@malinq: no ale to nikogo nie interesuje, bo to twoj obowiazek obywatela (te przywileje ze twoje zycie jest ciekawe wynikaja z tego ze ktos o to zawalczyl bys mogl rosnac i zyc w spoleczenstwie ktoremu nic nie zagraza pod ochrona Jaroslawa Kaczynskiego ktory dba o to bys w dobrobycie zyl)
  • Odpowiedz
to zawalczyl bys mogl rosnac i zyc w spoleczenstwie ktoremu nic nie zagraza pod ochrona Jaroslawa Kaczynskiego ktory dba o to bys w dobrobycie zyl


@Pavulenko: xDDDDD dlaczego ja o 4:30 dyskutuje z ludźmi którzy nawet nie umieją poprawnie pisać po polsku. Kończę to xD
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@malinq: No mowilem wydupiaj do piwnicy xD kolejny ostateczny argument wychodkow SRANIE sie o literowki czy brak pl znakow xD

  • Odpowiedz