Wpis z mikrobloga

Czytam ostatnio ten tag i jedyny argument za tym zeby zniesc obowiazkowe cwiczenia jest to ze kobieta nie musi tego robic xd Xd
Przeciez jakby kobieta 50 kg wagi mniej miesni niz mezczyzn miala targac 35 kg plecak XD to by nawet nie wstala i nie przeszla z tym pare metrow no.
No kurde ludzie xd w kazdym kraju istnieje potrzeba posiadania armii. Przeciez nie musicie isc do tego wojska ani na zadne cwiczenia obowiazkowe, wystarczy zrzec sie obywatelstwa i zamieszkac w dzungli xD
Ja rozumiem ze kazdy liczy ze akurat sie jemu upiecze i nie bedzie musial walczyc i sobie przezyje zycie w spokoju, no ale taka jest cena mieszkania w kraju, ze ktos tego kraju bronic bedzie musial w razie potrzeby (ja wiem ze wojsko zawodowe, ale problem przeciez na tym ze za malo jest zolnierzy dobrowolnych w razie jakiegos konfliktu)
Nie rozumiem wgl was w wiekszosci ktorzy z taka pasja pluja na politykow i wladze, i na praktycznie caly ten narod a nie zrzekniecie sie tego obywatelstwa.
Przeciez skoro wiecie jak panstwo powinno byc dobre i wygladac i wszystko to wezcie sie w kupe jakas zgromadzcie, i zalozcie wlasne panstwo w jakiejs dzungli zyjac sobie zgodnie z natura uprawiajac ziemie i inne takie XDD no jjapierdziele p0lak ma bol dupy o to ze kraju trzeba bronic przed zagrozeniem xd
Banda egoistow ktora mysli na zasadzie - idz ty umrzyj ja se przezyje hehe, kazdy chcialby przezyc. Ale takie kombinatorstwo i w dodatku plucie na ludzi ktorzy rzeczywiscie moga nieprzezyc broniac tego kraju w ktorym bedziesz pozniej sobie spokojnie zyl do starosci, zero poszanowania dla poswiecenia xD A wam w glowie tylko to ze chcecie kobiete z 40 kg plecakiem wysylac na front, przeciez ona tego nawet nie uniesie czlowieku XD miejcie troche empatii XD
#obowiazkowecwiczeniawojskowe
  • 108
  • Odpowiedz
Powiedz jeszcze ze to jakis plan masonski xD


@Pavulenko: no tak, jeszcze bardziej sprowadź do absurdu moją wypowiedź. Zapomniałeś napisać, że jeśli nie podoba mi się ograniczanie wolności przez władze kraju, która traktuje mnie jako obywatela drugiej kategorii to pewnie:
- noszę foliową czapeczkę
- boję się 5g
- uważam, że ziemia jest płaska
- za wszystkim stoją rzymianie

no poziom nieuka który nie skończył gimnazjum xD
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@malinq: Oho przegrywek wyciaga argument ostateczny, ubrany tropiciel ruskich onuc co sie obsral wfu, jak nie miec z was beki jak jedyne co potraficie to srac na wykopie wulgaryzmami xD mam nadzieje ze dzisiaj ci listonosz dostarczy wezwanie.
  • Odpowiedz
@malinq: wcale tak nie pisze, sprowadzasz dzialania po prostu konieczne, do okreslania ich "ograniczaniem wolnosci". To ty starasz sie do absurdu sprowadzic ich dzialania, mowiac ze sa jakims wrogiem spoleczenstwa, wrecz przeciwnie. Oni chca zapewnic bezpieczenstwo kraju tym dzialaniem.
  • Odpowiedz
dzialania po prostu konieczne


@Pavulenko: koniecznie powinieneś przestać #!$%@?ć głupoty. Powoływanie wbrew woli mężczyzn do wojska w obecnym aby zaoszczędzić kasy na wybory i rozdawanie socjali, zamiast wydać to na realną armię to nie jest żadna konieczność, a jeżeli tak uważasz - to proszę bardzo udowadniaj swoją tezę.

@COVID-21: Wania, translator Ci się #!$%@?.
  • Odpowiedz
@malinq: wojsko jest dobrowolne, tu chodzi o liczbe ludzi. Sprzetu moze byc wiecej ponad liczbe ludzi ktora jest je w stanie obslugiwac. Rownie dobrze przecietna osoba wcielana do armi z poboru, moze conajwyzej na tej wojnie wykonywac dzialania w postaci np kopania okopow czy innych mniej wymagajacych prac, ktore jednak musza byc wykonywane a zolnierze moga zajac sie np czyms juz bardziej zaawansowanym do ktorego sa szkoleni wiele lat.
  • Odpowiedz
wojsko jest dobrowolne, tu chodzi o liczbe ludzi. Sprzetu moze byc wiecej ponad liczbe ludzi ktora jest je w stanie obslugiwac. Rownie dobrze przecietna osoba wcielana do armi z poboru, moze conajwyzej na tej wojnie wykonywac dzialania w postaci np kopania okopow czy innych mniej wymagajacych prac, ktore jednak musza byc wykonywane a zolnierze moga zajac sie np czyms juz bardziej zaawansowanym do ktorego sa szkoleni wiele lat.


@Pavulenko: no dobra,
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@malinq: perdoli to ci sie we lbie od gierek i chinskich bajek xD fajnie sie walczy z onucami na wypoku co? Wrzuca gownowpisy, tropi onuce, ale przed wyjsciem z piwnicy to obsrany po pachy
  • Odpowiedz
@malinq: no koniecznoscia jest posiadanie armii, czy ludzi przygotowanych do obrony kraju, jest to tak logiczne jak to ze w kraju musi byc woda pitna jak i zywnosc. A koniecznosc moze wynikac z tego ze wojna dzieje sie praktycznie obok nas na ukrainie, i kraj chce byc przygotowany w razie ostatecznosci jaka jest obrona wlasnego kraju. Myslenie na zas nigdy nie jest w zaden sposob szkodliwe czy zle.
  • Odpowiedz
@Pavulenko:

wiesz to jak sie obecnie czujesz i zyjesz sobie w spokoju i swoim komforcie, jest jedynie mozliwoscia jaka dostales dzieki temu ze inni wypelnili ten obowiazek za ciebie.


O jakim spokoju i komforcie mówisz w przypadku tak biednego i skorumpowanego kraju jak wolna Polska Jarosława Kaczyńskiego? Taki komfort to masz w innych wschodnioeuropejskich dziurach jak Słowacja, Węgry, Rumunia etc. Ja nie wiem w czym niby ostatnie 200 lat dostawania w
  • Odpowiedz
To czemu o inne ograniczenia wolnosci sie tak nie zesraliscie

jedyne co potraficie to srac na wykopie wulgaryzmami


@COVID-21: po co ja mam coś do Ciebie pisać, jak Ty sam siebie wyjaśniasz. Jak Ci tak spieszno do obrony kraju to #!$%@? do jednostki. Czyżby twoje opinie ograniczały się do rzucania wulgaryzmami i dzieleniu na wykopie? Nie można być takim nieukiem, żeby siać taką propagandę za darmo.
malinq - > To czemu o inne ograniczenia wolnosci sie tak nie zesraliscie

 jedyne co...

źródło: comment_1671419725oUY6ATAzWfM8LM1A3LoPfT.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
no koniecznoscia jest posiadanie armii, czy ludzi przygotowanych do obrony kraju, jest to tak logiczne jak to ze w kraju musi byc woda pitna jak i zywnosc. A koniecznosc moze wynikac z tego ze wojna dzieje sie praktycznie obok nas na ukrainie, i kraj chce byc przygotowany w razie ostatecznosci jaka jest obrona wlasnego kraju. Myslenie na zas nigdy nie jest w zaden sposob szkodliwe czy zle.


@Pavulenko: no dobra, ale
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@malinq: A ten dalej na tropie onuc, to juz psychoza, to sie leczy przegrywku, chlop shitpostujacy codziennie i ogladajacy chinskie bajki obsral sie i wyciaga slownik bo ktos smial smiec uzyc slowa w znaczeniu potocznym xD
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@malinq:

no dobra, ale mamy armię zawodową. Wytłumacz mi konieczność szkolenia wojskowego na polskim poziomie połowy populacji xD


No, na Ukrainie ktorej sytuacje tak sledzisz i sie wypowiadasz to walcza sami zawodowi xD
  • Odpowiedz