Wpis z mikrobloga

Mirasy, chyba dostrzegłem w czym problem z Wieśkiem 4.0. W moim przypadku jest straszna sieczka, FPS zmienne w ciul.
Dopiero z nakładką AMD widzę, że gra nie wykorzystuje GPU jak trzeba, i co śmieszniejsze te wykorzystanie nie wpływa na to czy mam 10fps czy 60fps lol.
Mam Radeona 5700 8GB, 16GB RAM i grę na SSD, procek to i5 4670 @4Ghz i Win7 DX11.
No nie wierzyłem w komentarze że tak spieprzyli aż sam nie zobaczyłem, masakra :/
Jest sposób na fix, wracać do 1.32 czy czekać aż zaprawią?

#pcamasterrace #grajzwykopem #wiedzmin #gog
Pobierz Vaclav - Mirasy, chyba dostrzegłem w czym problem z Wieśkiem 4.0. W moim przypadku je...
źródło: comment_1671410787jfRqrQJ4qsTTD3y5FAE482.jpg
  • 9
@KIchaa Spoko, trafnie zauważyłeś. Ale ja kilka dni przed patchem odpaliłem W3 żeby mieć w głowie starą grafikę i chodziło płynnie. W międzyczasie inne gry też uruchamiam codziennie i żadnych problemów z GPU ani CPU nie widać ¯_(ツ)_/¯
@Vaclav: Jeżeli chce Ci się bawić, to do głowy przyszedł mi pomysł by spróbować zainstalować grę na poprzednim patchu, zachować plik z konfiguracją wideo i wkleić go po zastosowaniu nowego patcha lub poszukać starszych plików konfiguracyjnych skrojonych przez użytkowników za czasów poprzednich wersji. Z jakiegoś powodu wymagania wzrosły może poza dodaniem Uber+ pozmieniali coś w niższych presetach czy domyślnych ustawieniach i cokolwiek to pomoże.
@Vaclav: Czemu next-genowa wersja słabo chodzi na niemal 10-letnim procesorze, no czemu!? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ok, 98% wykorzystania procka i 16% GPU w byle obozie to na pewno słaby wynik, ale ... Sam miałem i5-4690K kręcony do 4,4 GHz (a więc nieco mocniejszy procesor) + GTX 1650 Super (a więc sporo słabszą kartę) i przy tym zestawie już w poprzedniej wersji W3 zdarzało się, że procesor