Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Hej mirki :) Co sądzicie o Zanzibarze? Zamierzam wybrać się tam z różową na tydzień. Polecicie jakiś hotel? Chcemy wybrać naprawdę dobry hotel gdyż nie zamierzamy się z niego ruszać przez nachalnych tubylców. Raczej tylko basen i opalanie. Polecicie coś? Do osób które już tam były - jakieś rady sugestie czy uwagi? Z góry dzięki!! :))
#zanzibar #wycieczki #turystyka #wakacje #malediwy #podrozujzwykopem #wakacjezwykopem

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #639fa897ba11279a731add10
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
Hej mirki :) Co sądzicie o Zanzibar...

źródło: comment_16714083718YRbn98urGhCQuj8eV0pzG.jpg

Pobierz
  • 18
@AnonimoweMirkoWyznania: Zgadzam się z @Elbrus: + na Zanzibarze dużo wieje i o 1800 robi się już ciemno, zawsze przez cały rok. Na Zanzibarze chyba jest też teraz pora deszczowa już, więc będzie Wam padać deszczu. Nie dużo, ale jednak. Patrzę, że na dniach mają być codzienne burze.
Zanzibar jest świetny gdy się wychodzi poza hotel, aby pogadać z Masajami, zobaczyć plantację przypraw, pośmigać na kite lub pospacerować po starym mieście
OP: @Fevx: wszystkie źródła jakie sprawdziłem polecają wybranie się na Zanzibar od Grudnia do Marca ze względu na najlepszą pogodę, w Marcu zaczyna się pora deszczowa właśnie. Interesuje nas jedynie słońce i gorąca woda :P
---

Ten komentarz został dodany przez osobę dodającą wpis (OP)
Zaakceptował: LeVentLeCri
@AnonimoweMirkoWyznania: a no dobra, rzeczywiście, od marca do maja jest pora deszczowa, myślałem, że już w grudniu jest, ale trochę może Wam do marca popadać.

No to nie powinno być problemu raczej z jednym i drugim, ale jak mówiłem, wiać będzie na pewno. Ja byłem we wrześniu i było całkowicie sucho oraz też bardzo ciepło, wystarczyło :)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@glos_zenady: jeśli nie masz przesiadki w kontynentalnej Tanzanii to nie. Zanzibar jest wolny od żółtej febry i podobnych, nie trzeba mieć szczepień.
Warto jednak mieć muchozol z dużą zawartością DEET bo są komary przenoszące malarię, np Mugga. To znaczy z własnego doświadczenia powiem że nie widziałem żadnego... Na internecie polecają jednak mieć i dlatego ja też miałem, pryskałem się tylko raz, idąc do Jozani Forest czyli dżungli i tam nie było
@AnonimoweMirkoWyznania: ja bym wybrała jakąś lokalną wyspę na Malediwach, która nie jest jeszcze bardzo pod komerchę (Fulhadhoo, Fehendhoo, Dhigurah, Nilandhoo). Najdroższy lot, na miejscu już tragedii nie ma z cenami u lokalsów. My lecimy za trochę ponad miesiąc i nam wyszło 5k/os na 15dni (natomiast loty scebulone za 1,6k w turkish airlines na błędzie cenowym)