Wpis z mikrobloga

Są już jakieś smart opaski z pomiarem cukru ? Przeglądam internety i widzę, że apple i huawei pracują nad taką technologią ale ostatnie informację są z przed 2 lat, czyżby temat umarł? Jest też GlucoActive, ale ostatnie wiadomości są z 2019 i chyba też wątek się zatrzymał.

Wiem też o Freestyle Libre, ale to jest coś co wstrzykujemy pod ramię i zmieniamy co te dwa tygodnie.

jeśli coś wiecie, lub macie jakiś projekt na oku warte śledzenia dajcie znać. kasa w sumie nie jest jakoś mocno istotna (jednorazowy wydatek).

#cukrzyca
  • 24
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Emulsja: chciałem sobie zrobić research wszystkich opasek które są "w trakcie" tworzenia żeby zaglądać tam regularnie i kupić tylko jak coś wyjdzie.

Ostatnio mnie wykopek przestraszył, że jego ojciec zasłabł i leżał kilka godzin z powodu spadku cukru. Pracuje sam i nikt by mógł nie zareagować gdybym padł np rano to do wieczora mógłbym mieć już zmiany w mózgu , a chciałbym jakiś system ostrzegania dla żony zrobić - opaska idealna...
@CryptoPump: Dexcom G6 jest nawet spoko, obecnie uzywam tego systemu.

Sensor po aplikacji dziala 10 dni - ale mozna "przedluzac". Ja wlasnie jestem 23 dzien na tym samym sensorze, roznica miedzy glukometrem a sensorem to okolo 10 jednostek przy kazdym wskazaniu wiec nieistotne.

Dostaje powiadomienia na zegarek o aktualnym trendzie, poziomie cukru. Gdy trend jest spadkowy ponizej pewnego progu, dostaje informacje o nadchodzacej hipoglikemii - mozna zareagowaci do niej nie dopuscic.
1 Sensor = 250 zl (bez refundacji)

Zazwyczaj udaje mi sie przedluzyc jego dzialanie do 25-30 dni, czyli powiedzmy 'miesiac' - teoretycznie mozna nawet dluzej pociagnac na jednym, ale jest kilka ale.

Wiec 12x250 = 3000 PLN za same sensory.

Do tego, co 3 miesiace trzeba zmieniac transmitter ktory kosztuje 350 zl (bez refundacji) - 4x350 = 1400

Co daje nam 4400 zl rocznie, zakladajac ze bedziesz przedluzac.

Bez przedluzania wychodzi duzo
@palladni: dzieki za informacje, troche kosztuje nie ukrywam.

Jjak byłem miesiąc temu to mowili ze ma być na Libre jakaś refundacja od nowego roku (nie wiem jak na Dexcom), więc wtedy wychodziło by o wiele taniej niż jest obecnie.

Minus jednak tego rozwiązania jest taki, że nie mam pomiaru na bieżąco tylko muszę przykładać urządzenie w celu pomiaru. Gdzie w Dexcom nie ma tego problemu bo monitoruje cukier 24/7 sam, minusem
@CryptoPump: No cena jest najwiekszym minusem.

W polskiej dystrybucji znajduje sie tylko Libre 1 ktore ma byc refundowana.
Z nakładką MiaoMiao (https://diabetyk1.pl/product/miaomiao-3/) mozna osiagnac podobne rezultaty jak w systemowym rozwiazaniu Dexcom.

Wiec cena (po refundacji) powinna byc znacznie atrakcyjniejsza.

Polecam na FB dolaczyc do grup Dexcom Polska Użytkownicy oraz FreeStyle Libre Polska - skarbnica wiedzy i mozliwosc wymiany sie doswiadczeniami.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@palladni: dzięki za informacje kolego, na pewno mi się przyda i pewnie innym też. Facebooka nie dołączę bo nie mam , wykop to moje jedyne źródło informacji ( ) i oczywiście co znajdę w google ,miłego dnia !
@palladni: Jak długo korzystasz z Dexcom G6? Ja w marcu dobiję do dwóch lat i w ostatnim czasie mam wrażenie, że przedłużenia jakoś tracą na jakości? ( ͡° ʖ̯ ͡°) Sensory zaczynają wariować i przekłamywać wynik? Wcześniej leciałam spokojnie 3 cykle na jednym sensorze, a teraz pierwsza dwa jest okej, a w trzecim cyklu zaczynają się przerwy w odczytach i inne takie. Niby te 25 dni też
@Heheszkara
Od stosunkowo niedawna, tzn od wakacji tego roku - wczesniej uzywalem libre.
Pierwszych dwoch sensorow nie przedluzalem, raczej sprawdzalem stabilnosc rozwiazania - ale od tamtej pory w miare skutecznie przedluzam do 3 razy i rezultaty sa zajebiste, nie zauwazam rozjazdow - czasami jakies dziwne kropki sa ale w 99% samo sie koryguje pare data pointow pozniej - sama zobacz, u mnie 25 czy 26 dzien sie wlasnie zaczyna i jest naprawde
@Heheszkara Z ciekawosci sprawdzilem sobie aktualna jakosc pomiaru (czego nie robie zbyt czesto, zazwyczaj do konca jest naprawde spoko) i jak na 25 dobe to nie mam o co sie przyczepic.

Nie wiem czy duzo pijesz, ale kluczem do uzywania tych sensorow i utrzymywania dobrych odczytow jest dobre nawodnienie organizmu. Jezeli jestes wysuszona - to moze byc powodem kiepskich odczytow.

edit: kurła, znowu obrocilo...
palladni - @Heheszkara Z ciekawosci sprawdzilem sobie aktualna jakosc pomiaru (czego ...

źródło: comment_1671637908L0xCAwpAz0yqXqCJ0Y0jUS.jpg

Pobierz
@palladni: Ja byłam na FSL jakoś pół roku, potem wzięłam na próbę dexcom i już nie było odwrotu. ;) Co do mojego doświadczenia z G6 to zdarzało mi się przedłużać pojedyncze sensory na 4 cykle i skóra wygląda zupełnie tak samo jak przy 3 cyklach, ale oczywiście nie namawiam. ;) Za to gejmczendżerem okazały się oryginalne plastry do podklejania z dexcom, wcześniej używałam tejpów kinestezjologicznych, ale te plastry sprawdzają się dużo
@Heheszkara: Ja ciagle eksperymentuje z plastrami, raczej nie mam faworytow - obecnie mam paczke plastrow dla dexcom G5 (!) z sugarcubes ktore zamowilem przypadkiem i sprawdzaja sie tak samo dobrze jak inne - czyli co pare dni nowe i tyle :D

Przedluzam zawsze z kodem. Zwyczajowo, poczatkowe pomiary sa rozjechane maksymalnie - ale powoli kalibruje w dol. Mniej wiecej na tej zasadzie:
Cukier z paska - 100
Cukier z dexcom -
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@palladni: @Heheszkara: ja spróbuję od razu w pierwszych dniach stycznia ogarnąć refundacje na cokolwiek zautomatyzowanego, aby przestać się kuć w paluchy. Więc jak nie zapomnę to powiem co i jak, pewnie zapomnę bo od kiedy jestem na insulinie mój mózg pracuje gorzej, a przynajmniej z pamięcią jest gorzej.

Btw, wyrabialiście sobie jakąś grupę inwalidzką na cukrzyce? Dzis się dowiedziałem że mozna...