Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Pytanie z kategorii głupich, ale jaki jest "najlepszy" szpital we Wrocławiu? Bliskiej mi osobie (na podstawie jej relacji) na przecięcie ropnia okołomigdałkowego, to jak na razie lekarz nie trafił przy cięciu, więc postanowili zrobić tomograf (?), nie dali przeciwbólowych i już siódmy raz krew pobierają. To wszystko na Borowskiej, którą w ogóle polecił lekarz z Luxmedu. To tam standard czy akurat pech się trafił?

#wroclaw
  • 30
@symis no właśnie z przyspieszaniem skurczy i cieciem krocza to nie tak powinno byc, jak i z sama obecnoscia lekarza. Niby szczegoly, jak ktoś nie jest swiadomy standardow czy samego przebiegu porodu to będzie zadowolony. Lekarz chciał to my się zgodzili. A czemu chciał? Bo sie nudzil czekaniem. Serio. Zadaj mu pytanie jakie sa wskazania do tego co proponuje? Odpuści. Niby naturalny ale z duza ingerencja lekarza. A jesli rodzinny jest Ci
@Wychwalany: Ale do czego Ty masz problem teraz?
Ja nie słyszałem o takich historiach, o których opowiadasz, a trochę spędziłem już czasu na porodówce na Borowskiej i nawet mam stamtąd trochę znajomych - w tym także osoby z Oleśnicy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Jest to największy szpital w regionie i w kraju, więc jest też duża rotacja. Na porodówkę są dzień w dzień kolejki, a chętne leżą
@symis nie no ok, jesli te warunki Ci odpowiadaja to w porządku, na sile nie bede przekonywal ze porody moga wygladac inaczej.

Porod rodzinny to porod z partnerem, a nie z cala rodzina czy z lekarzem przy kominku :) lekarz to tylko wpada na kontrolę gdy juz po wszystkim.
nie no ok, jesli te warunki Ci odpowiadaja to w porządku, na sile nie bede przekonywal ze porody moga wygladac inaczej.


@Wychwalany: Ale jakie warunki? Nadal nic nie napisałeś konkretnego poza wymyślaniem na siłę ( ͡° ͜ʖ ͡°) Bo obecność lekarza i jego zainteresowanie tematem (bo on nie wpada po wszystkim jak piszesz, tylko dogląda co i jak i reaguje jak jest potrzeba), to chyba plus, a
Ale jakie warunki?


@symis: te co opisujesz: tłok, pośpiech, ingerencje lekarza, klimat szpitala, brak partnera

to chyba plus, a nie minus sytuacji.


@symis: nie, tym zajmuje się położna

jego zainteresowanie tematem


@symis: jego interesem jest zmniejszyć kolejkę przyśpieszając poród

Ja nie słyszałem o takich historiach


@symis: czekałeś aż koleżanki same opowiedzą że pękły, albo gdzie i kiedy je nacięli, co im podawali itd?
te co opisujesz: tłok, pośpiech, ingerencje lekarza, klimat szpitala, brak partnera


@Wychwalany: Nie opisałem tego w złym kontekście :)
Tłok - kobiety same chcą tu rodzić i zwozi się każdy przypadek ciąży odbiegający od normy.
Pospiechu nie spotkałem akurat, żona leżała dłużej niż tradycyjnie i nikt nie przyspieszał nic. Zastrzeżeń co do lekarza i klimatu szpitala nie ma nikt z nas i z osób które poznaliśmy. Brak partnera też już wyjaśniłem,
@symis no ok, ok, odpowiadaja Wam te warunki i to jest najważniejsze.

Jest grupa kobiet które wolą warunki jak najbardziej zbliżone do domowych i w tym kierunku idzie coraz więcej porodowek.
@Wychwalany: Jasne, takie są póki co w prywatnych placówkach albo w domu. A i tak potem przy jakiejkolwiek nietypowej sytuacji, jedziesz karetką na Borowską.
Ale iść do wielkiego kilkunastoletniego publicznego szpitala z wiadomymi warunkami i oczekiwać przytulnego indywidualnego pokoju z prywatną położną i wystawiać im przez to złą opinię... meh ¯\_(ツ)_/¯ Ba, są dni otwarte na porodówkach i można iść się zapoznać z warunkami etc ( ͡° ͜ʖ ͡
@symis nie, takie warunki są np. w Oleśnicy. Nie trzeba isc prywatnie. Prywatnych porodowek nie ma.

Jesli masz tego typu lęki związane z porodem to Borowska jest dobrym wyborem. Choć warto wiedzieć jakie konsekwencje związane sa z ingerencja lekarza.

Jesteśmy zgodni jak wygląda Borowska, z tym ze dla Ciebie to plusy, a dla mnie minusy.
Jesteśmy zgodni jak wygląda Borowska, z tym ze dla Ciebie to plusy, a dla mnie minusy.


@Wychwalany: Nie są to plusy, ani minusy. Tak wyglądają wielkie szpitale specjalistyczne w naszym kraju ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Chcesz rodzić w super warunkach, to nie masz top profesorów dookoła i jesteś w małej Oleśnicy.
Chcesz mieć top opiekę medyczną i sprzętową, to nie masz warunków jak w hotelu i jesteś