Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Pytanie z kategorii głupich, ale jaki jest "najlepszy" szpital we Wrocławiu? Bliskiej mi osobie (na podstawie jej relacji) na przecięcie ropnia okołomigdałkowego, to jak na razie lekarz nie trafił przy cięciu, więc postanowili zrobić tomograf (?), nie dali przeciwbólowych i już siódmy raz krew pobierają. To wszystko na Borowskiej, którą w ogóle polecił lekarz z Luxmedu. To tam standard czy akurat pech się trafił?

#wroclaw
  • 30
jakim obrazem cieszą się medycy w danym szpitalu


@Zerri: tu chyba nie ma co pytać o szpital, tylko o lekarzy.
Bo każdy szpital jest inny i w każdym szpitalu możesz trafić zarówno asa w temacie jak i partacza.
Np na Borowskiej masz fachowców z każdej dziedziny, ale też są oni starszej daty i mających swoje maniery + studentów.
Ale ani tam, ani na koszarowej ani na Kosmonautów nie trafiłem na jakiś
@Zerri: Do tego typu zabiegu to chyba laryngolog, nie? Odpada więc Fieldorfa i Koszarowa - w obu tych szpitalach nie ma oddziału laryngologii. Prócz Borowskiej zostaje Ci we Wrocławiu jeszcze wojskowy przy Weigla i Wojewódzki Szpital Specjalistyczny przy Kamieńskiego. Z najbliższych poza Wrocławiem - szpital w Oławie i Świdnicy. A to co napisał @symis to akurat święta prawda.

@Wychwalany: Nic bardziej mylnego - Borowska cierpi głównie przez parę medialnych incydentów,
@xTortox kilka osób z rodziny pojechalo samodzielnie na Borowska z niby prosta sprawa i juz nie wróciły, medialne incydenty to dodatek. Tak jak piszesz, szpital duzy to i duzo osob tam umiera, stad łatka ze to miejska umieralnia.
@xTortox aaa i szpital tak wspaniały ze nie zauwazyl sepsy u babci, tlumaczyli ze przy jej schorzeniu bol i objawy to norma i musi się przyzwyczaic. Dopiero w innym szpitalu to ogarnęli
@Wychwalany: a widzisz, a ja znam przypadek że na Borowskiej zauważyli coś co zadziało się nienormalnego podczas operacji i zareagowali błyskawicznie stawiając wielki sztab specjalistów na nogi. A to wszystko na takim poziomie zaangażowania, wiedzy i empatii, że jak słyszę tą historię to sam nie wierzę że to w polskim szpitalu.
Dziś dzięki temu są wszyscy cali i zdrowi. Tylko takich opinii jak moja nikt nie powiela dalej ( ͡°
legną tam najlepsi specjaliści w regionie


@symis: legną teraz, od 2 lat. W kardiochirurgi. Zmieni sie ordynator, zmieni sie wizja, zmieni sie kadra tego oddzialu. Tak było w innych szpitalach - w trzebnicy, w olesnicy, na brochowie. Miały najlepsze oddziały, po zmianie ordynatora kadra przeszla do innych szpitali. Ortopedzi, porodówki i siedzą i lgną gdzie indziej. Powiedz kobiecie że ją wieziesz rodzić na Borowska, do najlepszego szpitala na dolnym slasku -
porodówki i siedzą i lgną gdzie indziej. Powiedz kobiecie że ją wieziesz rodzić na Borowska, do najlepszego szpitala na dolnym slasku - odpowie ze woli rodzic na ulicy


@Wychwalany: A widzisz, a sytuacja którą opisywałem, właśnie dotyczyła porodu i porodówki.
A i mi dziecko też tam się urodziło i każdy był dla nas miły i pomocny ( ͡° ͜ʖ ͡°) Więc Borowska 120/10 i polecam.

IMO zła
@symis: ja w najbliższej rodzinie też mam porównanie porodówki z Borowskiej i z Kamieńskiego i Borowska na bardzo duży plus ;) Swoją drogą - w ramach ciekawostki - bardzo dużo ludzi, także z branży medycznej, chwali ostatnimi czasy porodówkę w Oleśnicy.
Inaczej to wygląda z porodami naturalnymi.


@Wychwalany: co z nimi? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Trochę ludzi poznaliśmy i nikt nie narzekał.
Nadal nie widzę powodów, by Borowska miała taką opinię.
@symis poprostu szpitalna, kliniczna porodowka. Dopóki nie dowiesz się jak wygladaja porody na zachodzie czy w Olesnicy, Olawie to nie masz zastrzezen. Lekarz mowi przyspieszamy? No to przyspieszamy. Lekarz mowi tniemy? No to tniemy. Ale.. po co lekarz przy naturalnym porodzie? Pomijajac sam wygląd sal - sala szpitalna vs pokoj narodzin. Porody rodzinne? Borowska najdluzej je wstrzymywala.
@Wychwalany: Ale co przyspieszamy, co tniemy? Jak trzeba przyspieszyć to się przyspiesza, jak sytuacja robi się groźna, to się tnie. Logiczne przecież, a i tak preferują poród naturalny i cięcia w ostateczności robią. Tam też jest najwięcej przypadków wszelakich, więc nic dziwnego, że nie chcieli mieć obcych i stąd brak porodów rodzinnych.
A jak mamy oceniać szpital po wyglądzie, to racja, ten wygląda marnie ( ͡° ͜ʖ ͡°