Wpis z mikrobloga

#randomanimeshit #7akane11 #genshinimpact #hutao #anime #pixiv p

Wtf, co to za protesty Anti Ai się wszędzie pojawiły xDDDDD

Oni myślą, że coś zmienią? xD

Sam nie jestem za postowaniem Ai artów na stronach gdzie są rysowane arty, a jedynie wykorzystywanie AI jako narzędzie (jak refki, 3d modele czy zrozumienie co sprawia, że art jest ładny), ale #!$%@? #bekazartystow za #boldupy, bo "ich prace tam są" i ktoś "kradnie" im artstyle xDDDD
BlackReven - #randomanimeshit #7akane11 #genshinimpact #hutao #anime #pixiv p

Wtf,...

źródło: comment_1671206479W7RCLMeyoSAeLSLei8vjLI.jpg

Pobierz
  • 17
@BlackReven: z jednej strony trochę rozumiem artystów, bo jakby nie patrzeć to do działania ai muszą "ukraść" sporą ilość artów. Z drugiej jestem zdania że w każdej dziedzinie wkońcu człowiek zostanie zastąpiony przez maszyny. No i dzięki temu dostajemy sporo fajnych artów, więc jest przewaga plusów ¯\_(ツ)_/¯
Co do płatnych artów to nie widzę problemu, wolny rynek i te sprawy ( )
@Hajak: @BlackReven: Fajnie, super, tylko że ja nie po to oglądam rzeczy od Muurana, komiksy Putimaxiego czy Taisa/teitoku by potem AI udawało.

AI może będzie dobre do pomocy, samo nie zastąpi bo do teraz występują artefakty.

AI jest bezduszne. I to jest największy problem. Nie bez powodu jest rozdział na azurkowym reddicie o to, a widać to... na pierwszy rzut oka, niestety.
@LlamaRzr: Ale jak czytasz coś od kogoś to czytasz od autora. Tak samo jak śledzisz artystę i jego sociale, a nie co randomy robią, więc trochę nie rozumie tego komentarza ¯\(ツ)_/¯

Ale tak. Ai jest bezduszne i widać na pierwszy rzut oka w 95% (dane z dupy), że było robione przez program. Aby robić dobre AI arty musisz mieć taką wiedzę jak normalny artysta, bo może AI wyrzuca coś ładnego,
@BlackReven: Problemem jest to, że AI mogłoby pi razy oko zemulować taki "muuran style". W sensie, nie, nie mam ochoty wpisać i wyskakuje mi coś a'la muuran co nie jest tworzone przez niego.

Inbefore dlatego #!$%@?ć tag "Ilya Kushinov style".
Za coś co nawet Ty dasz radę narysować życzą sobie +20$ xDDD


@BlackReven: Wiesz o co chodzi? O to, że nie możesz sam wszystkiego robić, bo ci życia nie starczy. Za głupie skanowanie kompa jakimś antywirem informatyk potrafi skasować stówę, a jednak ludzie chodzą i płacą, bo im się nie chce tracić czasu, żeby się tego uczyć i ogarniać samemu, nawet jeśli to banalne. Tak samo z mechanikiem samochodowym, pełno rzeczy
@PiersKurczaka:

a głupie skanowanie kompa jakimś antywirem informatyk potrafi skasować stówę, a jednak ludzie chodzą i płacą, bo im się nie chce tracić czasu, żeby się tego uczyć i ogarniać samemu, nawet jeśli to banalne.


5 dych + cola i/lub chipsy za 8godzinne bawienie się z XPkiem, reinstalką, sterami, programi i ustawianiem. To takie czasy kiedy jeszcze nie było dysków SSD te 14 czy ileś tam lat temu.

Been there, done
@BlackReven: nikt nie wyrażał zgody by ktoś użył ich twórczości do szkolenia swoich algorytmów, które ten ktoś teraz może rozprowadzać - jako swój autorski software, pakiety subskrypcje i tak dalej, potencjalnie robiąc sobie wkrótce nagły monopol. Ktoś musiał na skalę masową tym algorytmom opisać, na co patrzą. Ten ktoś nie dostał od twórców zgody na zbudowanie takiego narzędzia ich cegiełkami. To nie kwestia jakichś AI robotów "inspirujących się" ludźmi, bo takie
prawdawmoskwie - @BlackReven: nikt nie wyrażał zgody by ktoś użył ich twórczości do s...
@prawda_w_moskwie: Too long didn't watch.

Ale czy potrzebujesz od kogoś zgody, aby się nauczyć rysować w jego stylu? Czy taki Guweiz się pytał Ilye, czy może się uczyć go naśladować, aby później stworzyć własny styl? ¯\_(ツ)_/¯

No i wiesz ile w database jest artystów? Pozdro, aby pytać każdego, czy łaskawie można użyć jego pracy xDDDD

Ludzie czasami zapominają, że w bazie są miliardy zdjęć i artów "a text-to-image AI model Stable
No i wiesz ile w database jest artystów? Pozdro, aby pytać każdego, czy łaskawie można użyć jego pracy xDDDD

@BlackReven: no to już jest zmartwienie twórcy takiego narzędzia jeśli chce je zrobić i rozprowadzać w uczciwy i legalny sposób. Z jakiegoś powodu istnieją pojęcia własności intelektualnej, przetwarzania, podrób, nieautoryzowanej sprzedaży i fałszerstwa.

Ale czy potrzebujesz od kogoś zgody, aby się nauczyć rysować w jego stylu?

Nie. Ale jestem człowiekiem, a nie
@prawda_w_moskwie: Z jakiegoś powodu w databese są rzeczy tylko publicznie dostępne. Miliony rzeczy z watermarkami artystów i shutterstock. To nie jest kradzież. To jest tylko zbiór. Ty dostajesz ten zbiór w postaci modelu i skryptu do generowania obrazków. Wyłącznie od twojej mentalności zależy co z tym zrobisz.
Mowa tutaj o otwartych skryptach Stable Diffusion itp.

skomplikowaną foremką odbijającą miliony obrazów.

Kek, ale wiesz o tym, że artyści używają refków? xDDD

Ba!
@prawda_w_moskwie: Ah edytowałeś...

I jako człowiek nigdy nie zreplikuję niczego idealnie bo ludzki mózg i ręce nie są maszynami.

Ahh tak, bo AI replikuje coś idealnie xDDDD

Już prędzej człowiek #!$%@? tracing i coś zreplikuje ( )

o co mają ból dupy ci artyści

Mhm ci sami artyści co rysują portrety ludzi na insta bez ich zgody, a później płaczą, że ktoś wykorzystuje ich prace w AI...

Sorry, ale
@BlackReven: publicznie dostępne do wyświetlania, oglądania, i fair use, inspirowania się i wyciągania wniosków (i nie, algorytm tego nie robi gdyż nie myśli) - a nie do udziału w masowej budowie narzędzia które potem może być użyte by ich wygryźć z rynku (przez drugiego człowieka, a nie Skynet)

Kek, ale wiesz o tym, że artyści używają refków? xDDD

Wiem bo też ich używam. Ale ja też cię zaskoczę! Ludzkie oko,