Wpis z mikrobloga

W tym tygodniu minęło 20 lat jak nie byłem w Polsce - naszła mnie nostalgia jak to obliczyłem i jakoś mnie tak uderzyło.

Nie uciekałem od niczego, tak se wyszło i dwie dekady pyknęły jak mrugniecie okiem.

Ciekawe jakbym się teraz odnalazł nad Wisłą po takim czasie i czy wogóle bym się odnalazł....

ps.nie odwiedziłem kraju nawet raz w tym czasie - jak do tego doszło nie wiem (ʘʘ)

#przemysleniazdupy #przemyslenia #emigracja
ijones - W tym tygodniu minęło 20 lat jak nie byłem w Polsce - naszła mnie nostalgia ...

źródło: comment_1671204703BcAGR5DvOGDfwccKSJesNG.jpg

Pobierz
  • 15
  • Odpowiedz
@M4rcinS: /hehe, no dokładnie , poprostu jakoś tak nie wyszło - najblizsza rodzina w jukej , a kumple zawsze woleli wpadać do mnie na Malte np.
W tym roku nadrobię , choć trochę się cykam że tam już nie ma nic z moich czasów i bede się czul obco
  • Odpowiedz
@KromkaMistrz: Jechałem jak miałem 20 lat i porzuciłem studia Archeologii ( archeologia miłością mego życia jest i strasznie żałuje że tak wyszło ) - w między czasie byłem wszystkim - fotografem ślubnym, prasowym, zarządzałem nieruchomościami, prowadziłem agencję pracy, szkołę jezyka angielskiego, produkowałem deski serfingowe, developerem nieruchomości ( nie flipperem ! ) i kilka innych rzeczy - teraz jestem dobrym polskim januszem zatrudniam 5 chopaków na "śmieciówkach" i buduje domy z bali
  • Odpowiedz
@ijones: Z tego co sporo oglądałem osoby które pierwszy raz w życiu pojechały do USA zwiedzić, to każda z nich mówi o tym, że z tyłu głowy sama się tworzy narracja by zacząć od samego początku właśnie w USA - nawet jeśli nie mają ochoty by tam się przeprowadzić na ten moment. USA to dobry kraj do zaczęcia jeszcze raz, tylko by się udało z dobrą pracą i odnalezieniem stanu gdzie
  • Odpowiedz
@ijones: Tez dobrych kilka lat nie bylem, ale moj kumpel podobnie jak Ty. Moze nie 20, ale 16 lat nie byl w Polsce i w tym roku musial leciec na pogrzeb brata. Po dwoch dniach juz mial lekka depresje i chcial jak najszybciej wracac. ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
Po dwoch dniach juz mial lekka depresje i chcial jak najszybciej wracac. ¯_(ツ)_/¯


@mirek_wyklety: Takie właśnie często słysze relacje od tych co po długim czasie wrócili ..... No zobaczymy jak będzie ze mną - zresztą na teraz tylko odwiedziny to pewnie bedzie ok - najgorzej to jest tylko to że nigdy w polsce nie pracowałem ani nic nie załatwiałem urzędowego - to mogło by mnie zrazić :D ( zarobki i biurokrację
  • Odpowiedz
teraz będąc tu zastanawiam się co zrobić by się

przenieść do USA czy innego kraju który mam upatrzony, tak by nie marnować życia więcej.


@Loscompanieros: Tak właśnie słyszę te teksty o "marnowaniu życia" od tych co po szkole zostali w Polsce , pozakładali rodziny albo ogólnie poprostu utknęli :)

Wiesz u mnie też nie zawsze było kolorowo - wyplątałem się po świecie ( ale nie jak influencerzy z insta po dobrych
  • Odpowiedz
@ijones: O ty cholera.. szczęściarzu!!! Marzy mi się Floryda, jedyne moje marzenie jakie mam i żadnego innego tak naprawdę to zamieszkać w miejscu gdzie jest dużo słońca, dużo zieleni(uwielbiam taką zieleń którą ma Floryda) - zrozumiałem, że takie miejsce gdzie jest cieplej, dni są dłuższe i słońce wstaje wcześniej czuję się po prostu szczęśliwszy lub potrafię być szczęśliwy choć trochę, ostatni raz szczęśliwym człowiekiem byłem będąc dzieciakiem, który nie wie co
  • Odpowiedz