Wpis z mikrobloga

arc


@niebadzogrem: ARC nie puści DTS-HD MA, do tego potrzebujesz minimum eARC ale pytanie czy Twój TV ma licencje dla kodeka DTS bo od pewnego czasu producenci TV masowo je kastrują.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ksiak: to jak ustawić którychś z tych trybów na kompie :D? Czemu mi 5.1 nie działa :( ?

I tak teoretycznie DTS x, Atmos , czy ścieżki 7.1 powinny się skalować w dół i odtwarzać normalnie jako dolby true hd albo dts HD ?
  • Odpowiedz
@niebadzogrem: nie, normalnie powinieneś odtworzyć to przy pomocy VLC i jeżeli dźwięk idzie na hdmi to to powinno wszystko działać. Oczywiście pod warunkiem, że w VLC wybrałeś odpowiednią ścieżkę dźwiękową.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ksiak: nie patrzałem czy są inne.
Czyli po prostu podobam pod kompa HDMI na tv arc włączony amplituner na arc j powinno iść maksymalnym najlepszym mozliwym trybem ? Zależnym od źródła ? Nic ustawiać nie trzeba ?
  • Odpowiedz
Czyli po prostu podobam pod kompa HDMI na tv arc włączony amplituner na arc j powinno iść maksymalnym najlepszym mozliwym trybem ? Zależnym od źródła ? Nic ustawiać nie trzeba ?


@niebadzogrem: proszę, pisz składnie bo nie wiadomo co do czego.
JEżeli dobrze rozumiem, chcesz mieć TV podpięty do kompa i do TV amplituner.
Zatem kompa do TV podpinasz do któregokolwiek złącza które nie jest opisane jako ARC.
Następnie amplituner podpinasz
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ksiak: Właśnie tak mam zrobione. Z PS4 pro gry działają, pendrive z filmem wpięty na USB z dźwiękiem 5.1 działa a z Windowsa stereo leci xd no nic pokonbinune jutro albo windowsa przeinstaluje xd
  • Odpowiedz
Windowsa stereo leci xd no nic pokonbinune jutro albo windowsa przeinstaluje xd


@niebadzogrem: to szukaj zatem w ustawieniach dźwięku w Windowsie, zapewne jak zwykle produkty Microsoftu żyją własnym życiem.
  • Odpowiedz
@ksiak: Podpiałęm pod amplituner.. i dźwięk działa xD
Pod TV 2.0 tylko. Jakby komp nie potrafił mi zaufać że sygnał dalej będzie 5.1 po ARCu. Wdg kompa w sumie graficznej TV ma obsługę 2.0 to więcej nie poda :<
Jak czytam internety to przy arcu tak to własnie wygląda, jeszcze pogrzebię jak znajdę chwilę i da się jakoś przerobić sterownik i oszukać że niby TV obsługuje 5.1 i taki sygnał wysłać
  • Odpowiedz
Pod TV 2.0 tylko. Jakby komp nie potrafił mi zaufać że sygnał dalej będzie 5.1 po ARCu. Wdg kompa w sumie graficznej TV ma obsługę 2.0 to więcej nie poda :<

Jak czytam internety to przy arcu tak to własnie wygląda, jeszcze pogrzebię jak znajdę chwilę i da się jakoś przerobić sterownik i oszukać że niby TV obsługuje 5.1 i taki sygnał wysłać do tvka xd


@niebadzogrem: to tak nie działa.
  • Odpowiedz