Wpis z mikrobloga

Kurcze, nie wiem jak się wyzbyć fiksacji na punkcie 100$ zysków
Z jednej strony bezstresowo wpadają te TP, widzę że urosło - shortuję i sobie czekam.
Ale z drugiej czasem kiszę te -500$ i wtedy już w ogóle nie mogę się oprzeć by nie keszowac 100 zielonego jak zawieje w drugą stronę. A jak ostatnio wyniosło nas pod 8$ to bym mógł mieć spokojnie po 400$ zysku na każdym otwarciu.
Tak samo teraz - pozamykałem bo ukontentowany stówką a bym miał 2x w tej chwili.

Naprawiać swój mental, czy profit is profit i essa?
#natgas #gielda
Pobierz Paranoija - Kurcze, nie wiem jak się wyzbyć fiksacji na punkcie 100$ zysków
Z jednej...
źródło: comment_1671197761uru1vRFMPjZt6jcxiyknxT.jpg
  • 17
@Paranoija: Ustaw I idz na zakupy. Co bedzie to bedzie. Najlepiej rob to wnocy. Po kilku akcjach bedziesz mial inne problemy z psycha ale przestaniesz sie martic zyskkiem 100 dl. Ja gram czesto wg procentow. Strate do 20% i zysk do 100% ;)
A, i nie mówię, że zamykam na -500, tylko że do tylu potrafi dobić.


@Paranoija: To jeszcze gorzerzej - oznacza, że "mentalny" TP masz gdzieś poniże -500 dolanów, a mentalny SL masz na 100 dolany.

Pewnego pięknego dnia zamkniesz jakieś -2000, bo nie dałeś rady psychicznie. W gratisie , oprócz zjedzenie urobku z jakiegos okresu czasu będzie stres i jego objawy.
Nie mówię że niemożliwe... ale czy wkoło tego budować swoją strategię?


@Paranoija: To był tylko przykład. W którymś momencie, jeżeli nie zmienisz podejścia kółkowanie się skończy i zostaniesz zezłomowany.

Masz za dużą tolerkę dla straty, a za szybko bierzesz zyski. To w którymś momencie może wystrzelić.