Wpis z mikrobloga

Mirki Miruny, szybkie pytanko. Na 95% chcą mnie do dużego projektu, firma farmaceutyczna. Faza konsultingowa (2 miesiące) i po niej faza wdrożeniowa (1.5-2 lata). Projekt jest bardzo zaawansowany jak na moją działkę, nawet 1% wdrożeń nie jest tak złożonych. Więc ludzi do tego jest oczywiście równie mało.

I teraz pytam o stawkę. Projekt rozliczany per godziny, zaraz będzie do mnie dzwonić headhunterka. Pierwszy raz, więc nie wiem, ona już będzie ustalać to ze mną, czy jednak dopiero firma?

Sytuacja obecnie wygląda tak, że wstępnie zawołałem 200 zeta netto, a z tego co się próbowałem dowiedzieć, powinienem 150-200 ale dolanów. No i nie wiem, jak do tego podejść? Firma wykonująca wdrożenie jest polską firmą, druga osoba pomagająca w migracji jest Polakiem również.

#pracbaza
#it #hr
  • 15
@bibr: czy to nie szaleństwo? XD Gość (z którym będę na projekcie, zarząd się tylko przedstawił i sobie poszedł) mówił, że rozmawiali z kilkoma osobami i jest jedna osoba też fajna do tego, ale ją by widział dopiero do pomocy przy fazie wdrożeniowej, a mnie również w fazie konsultingowej. Sorry, że pytam ale jest to jedno z moich pierwszych rozliczeń jako contractor i też jako osoba pozyskana przez headhunterów.
@DeoLawson: no dobra, to mnie motywuje XD
@MilionoweMultikonto: doświadczenia czasowego mam mało, bo ludzie na moim poziomie siedzą po 10 lat, ja tylko 2 lata, jakoś po prostu szybko wszystko podłapałem i miałem spory przemiał projektów. No i lat mam mało, studiuję jeszcze, a wiem, że sam wiek może być często zmienną w negocjacjach. Cloudy analityczne, szczególnie stack Google'owy
@Hayek: mam w podobnej sytuacji ponad 250 pln, tylko niespecjalnie niszowy projekt, a ja nie mam żadnych specjalnych skilli ( ͡° ͜ʖ ͡°) firmy farmaceutyczne mają w #!$%@? siana do przepalenia na takie projekty, szczególnie teraz. Próbuj, chociaż moim zdaniem ponad 150 dolanów może być trochę nierealistyczne bo już wchodzi w rejon stawek specjalistów w stanach
@Hayek: Hej, sorry za odkopywanie ale przeglądam wpisy i sam jestem w podobnej sytuacji i nie wiem ile moge zawolac. Udało Ci sie to dopiac? Było pole do negocjacji? Na jakiej stawce stanąłeś?