Wpis z mikrobloga

Bazując na waszym doświadczeniu jak ktoś się boryka z przewlekłą kontuzją barku, to znacie przypadki gdzie została całkowicie wyleczona i nastąpił powrót do maksymalnej sprawności siłowej bez bólu, czy to już #!$%@? sie z tym barkiem do konca zycia?

Bo jak patrze po sobie i moich znajomych to jak ktoś raz coś złapał z barkiem to już to się ciągnie cały czas ;/

#mirkokoksy #silownia
  • 9
  • Odpowiedz
@cebularz_szkorbutnikowy:
Tak, metodą prób i błędów udało mi się pozbyć bólu. Wymagało to rezygnacji z pewnych ćwiczeń i znalezienia odpowiedniego sposobu mobilizacji barku przed właściwym treningiem. Bardzo pomogła mi książka, którą już kiedyś polecałem na tagu - Rekonstrukcja Milona, Aarona Horschinga oraz jego kanał na IG.
  • Odpowiedz
@facefear: To fajnie, że się da.

Ja już z pół roku w ogóle nie ćwiczę klatki ani barków. Fizjoterapeuta dał mi ćwiczenia które nie dają za bardzo rezultatu, znalazłem w necie że mogę mieć problem z nadgrzebieniowym i próbuję dalej...
  • Odpowiedz
@cebularz_szkorbutnikowy: ja miałem taki przypadek, tzn zespół ciasnoty podbarkowej, stany zapalne, płyny, nerwobóle, #!$%@? muje. W najgorszym okresie nie byłem w stanie utrzymać pustej sztangi na ławie z bólu. Od dłuższego czasu nie mam żadnych problemów, ale nadal muszę mieć z tyłu głowy, że barki mam wrażliwe i nie mogę robić niektórych ćwiczeń np. dipy, 90% hammerów, OHP itp. #!$%@?łem się z tym z pół roku, w tym czasie regresja
  • Odpowiedz
@Hershel: To ja mam to samo. Spięta klatka, przodopochylenie barków, niestabilne łopatki. Też regularnie rozciągam klatkę, ćwicze plecy, tył barków itd. Ale jakichś przełomów na razie nie widać.

Spróbuje tego mostka skoro mówisz, że pomaga
  • Odpowiedz
@cebularz_szkorbutnikowy od siebie dodam, że mi na problemy z symetria ciała (przodopochylenie barków itd) pomogło porządne wiosłowanie + podciaganie z tempem i dobra technika - na mnie rozciąganie i rolowanie w zasadzie nie działa :/
Jesli chodzi o stabilność podczas wyciskania to polecam spróbować zmęczenia wstępnego mięśni np na bramie 3x25 powtórzeń na bardzo małym ciężarze, działa cuda
  • Odpowiedz
@cebularz_szkorbutnikowy: W marcu nabawilem sie ciasnoty podbarkowej, wzmacnianie plecow i stabilizacji barkow pomaga, ale bolu nie eliminuje. Ale dopoki bol mi paralizuje reki, to mam #!$%@? i wyciskam, zbierajac na operacje artoskopie barku bo tylko to mi moze pomoc wedlug ortopedy
  • Odpowiedz
@Wrak_0: No to ja miałem podobą sytuację. Przez pół roku "trochę" mnie bolało ale tak że czułem lekki ból/dyskomfort podczas wyciskania i myslalem ze kit w to. Dołożyłem jakieś face pulle do treningu i rozgrzewałem lepiej barki i myslalem że to mi wystarczy i z czasem mi się poprawi. Aż tu nagle po jednym z treningów ból się zrobił taki, że od pół roku w ogóle nie ćwicze już barków
  • Odpowiedz