Wpis z mikrobloga

Mirki ratunku!
Od pewnego czasu zanosiłem się z zamianą mojej obecnej obudowy (SilentiumPC Signum SG1) na jakiś model ze szkłem hartowanym. Z racji, że byłem zadowolony z dotychczasowej obudowy postanowiłem że zaufam po raz kolejny wspomnianej wyżej marce i zakupię obudowę ze szkłem właśnie od nich. Wszystko fajno bum cyk cyk, przełożyłem sobie podzespoły po czym przychodzi moment dopinania wszystkich złączy i kabelków. Okazało się, że moja płyta nie dysponuje złączem ARGB potrzebnym do obsługi wiatraków, które przyszły oryginalnie wraz z obudową tylko mam na płycie samo RGB. Reasumując pacjentów są to:
SilentiumPC Signum SG1 TG ARGB
MSI B450M PRO-VDH MAX

Obudowa posiada oczywiście na tylnym panelu rozgałęziacz/kontroler do którego można podpiąć 5 wiatraków ARGB a potem poprowadzić wszystko dwoma kabelkami do płyty czyli standardowo zasilanie 4pin i do tego jeszcze wtyczka VDG 3pin (odpowiedzialna za podświetlenie). Pytanie moje jest następujące czy ten oto itemek z linka załatwi sprawę i będę mógł uruchomić podświetlenie w wiatrakach mimo niekompatybilnej z nimi płyty głównej?

https://www.morele.net/silentiumpc-sterownik-nano-reset-remote-argb-kit-spc302-9810737/?gclid=CjwKCAiAy_CcBhBeEiwAcoMRHIng5wCqCkk4rLRRTM7uqBYbfklCKDRHdLQCao2Vr5yVv1lV3QyOERoCiY0QAvD_BwE

#komputery #msi #silentiumpc #obudowa #wiatraki #rgb #argb
  • 4
@Neroshinho będziesz mógł dzięki temu sterować ARGB pilotem, ale nie będą zsynchronizowane te ledy z innym podświetleniem jakie masz w komputerze, np z płyty głównej albo karty graficznej. od siebie jeszcze dodam, że ładniejsze przejścia kolorów są jak się właśnie podepnie bezpośrednio do płyty głównej. ale nano kontroler jest ogólnie spoko, jak nie masz innej możliwości. Tylko zobacz na Allegro, kojarzę ze kupowałem go za 40zl w wersji z pilotem.
@Ebane: no ten niezsynchronizowany napis GIGABYTE na boku karty względem wiatraków w obudowie już przeżyje. Oj no na razie jest to nie na moje nerwy, żeby kupować płytę z ARGB i przekładać znów wszystko. Już wczoraj przekładka ze starej obudowy do nowej trochę krwi mi napsuła :D Mówisz o tym z linku od SCP? To popatrzę, bo na razie rzucił mi się on w oczy tylko na morelach a 30zł piechotą