Wpis z mikrobloga

@CytrynowySorbet nadal jestem zdziwiony, że nikt, Meta czy inna firma technologiczna nie skopiowała na szybko Twittera. Przecież w obecnej sytuacji to wręcz darmowe przychody, skoro ludzie szukają alternatywy w postaci nawet takiego dupnego Mastodona czy Hive robionego przez 3 studentów.
dupnego Mastodona


@Angmac: z ciekawości, czemu dupnego? Nie oceniam, po prostu jestem ciekawy opinii.

nadal jestem zdziwiony, że nikt, Meta czy inna firma technologiczna nie skopiowała na szybko Twittera.


@Angmac: myślę, że raz, że takie czasy, firmy tną wydatki, a taki portal nie dość, że paliłby spore ilości gotówki, to jeszcze żadnej pewności sukcesu nie ma.

@Ernest_: właśnie ten post zobaczyłem dzisiaj jako pierwszy, po czym zacząłem węszyć, co
znaczy z niego nie korzystałem, ale jedyne co o nim czytałem to jakieś dziwne odpały. Brak globalnego serwera i dostęp do prywatnych wiadomości moim zdaniem grzebią ten pomysł


@Angmac: na tym właśnie polega siła Mastodona, jest zdecentralizowany. Możesz uruchomić własną instancję i komunikować się z innymi w sieci #fediverse. Prywatne wiadomości są, ale nie są szyfrowane.

No i fediverse to nie tylko Mastodon. Ja wolę format wykopu: https://karab.in/wpisy/aktywne/ (
Brak globalnego serwera


@Angmac: to imho nie jest żaden problem. Wcześniej byłem na mastodon.social (największej instancji), od jakiegoś czasu mam swój serwer, gdzie jestem tylko ja. I prawdę mówiąc, nie widzę różnicy w działaniu.

dostęp do prywatnych wiadomości


@Angmac: to trochę szumnie powiedziane. Admini faktycznie mają dostęp do bazy, więc mogą czytać posty, ale czy na FB, TT czy innym serwisie bez szyfrowania E2E jest inaczej? Pisząc do kogoś prywatnie,