Wpis z mikrobloga

@Bardzo_Wsciekla_Mebloscianka: zalety wazektomii to:
* najwyższa skuteczność ze wszystkich metod antykoncepcji (w końcu zero stresu związanego z ewentualną wpadką),
* wygoda,
* cała kontrola po mojej stronie (cf. antykoncepcja hormonalna),
* szkodliwość antykoncepcji hormonalnej (kocham moją różową i nie chcę żeby robiła sobie krzywdę (wzrost masy ciała, zaburzenia nastroju itp.)).

Poza tym oboje nie chcemy mieć dzieci, ja nigdy nie chciałem. Ale że ciężko przewidzieć czy mi coś nie odwali za
Ten problem rozwiązuje krioprezerwacja nasienia.


@Noniusz: dokładnie to.

każda decyzja niesie ze sobą ryzyko. Pytanie po prostu czy wolisz podejmować ryzyko wpadki czy ryzyko, że Ci się w życiu odmieni.

niestety znam jeden taki przypadek, że para nie planowała dzieci, zawiodła antykoncepcja, ona zmieniła zdanie i postanowiła urodzić, on nie zmienił zdania. No i typo ma obecnie dziecko i alimenty. Niestety w obecnych realiach to kobieta ma ostatnie słowo, a mężczyzna
@Bardzo_Wsciekla_Mebloscianka: wazetkomia here. Brak dzieci. Ja osobiście nigdy nie chciałem dzieci. Nie mam jakiegoś złego stosunku do osób które je mają ani do dzieci samych w sobie.
Po prostu jest mi dobrze tak jak jest i chcę aby tak zostało.
Nie mam żadnych myśli, że żałuję cyz coś podobnego. Jestem lekko po 30. A obawiałem się, że jak to jest właściwie niemożliwe, to że coś w głowie przeskoczy i nagle będę