Wpis z mikrobloga

Od kilku dni w łazience mam mocny zapach wilgoci. Pierwotnie myślałam, że to z pralki której nie otworzyłam po czyszczeniu, ale tą opcję już wykluczyłam.
Sprawdziłam wszystko, nic nie przecieka, na ścianach i suficie sucho (zresztą mam tylko jedną ścianę i sufit które nie są w kafelkach)
Ktoś tak miał? Od czego to może być?
Dodam jeszcze, że mam wentylator który włączam więc normalnie tam pracuje.
#pytanie #pytaniedoeksperta #lazienka #mieszkanie
  • 18
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@asiaczk: A to w bloku czy domu? Co masz na myśli pisząc "włączoną wentylację" Normalnie przy wentylacji grawitacyjnej świeże powietrze jest nawiewane przez nawietrzniki w oknach(lub okna rozszczelnione) a wywiewane do "komina" w kuchni i łazience. Wentylator ma to wspomóc na przykład przy niskim ciągu przy niekorzystnej pogodzie.
  • Odpowiedz
@drzewostan: W kamienicy. Przez włączoną wentylację mam na myśli wiatrak w suficie. Jak mam otwarte okno i włączoną wentylację to będąc w łazience aż czuje po stopach jak zasysa zimne powietrze :P
  • Odpowiedz
Dodam jeszcze, że mam wentylator który włączam więc normalnie tam pracuje.


@asiaczk: A jesteś pewna że to twój prywatny pion? Może sąsiad z góry też wpadł na pomysł z wentylatorem po tym jak on poczuł zapach wilgoci gdy wpompowywałaś swoją do niego i tak sobie #!$%@? wilgoć, grzyba i syf z pionu między sobą zamiast pozwolić normalnie działać wentylacji tak jak była zaprojektowana?
  • Odpowiedz
ale to jakieś patusy XD


@asiaczk: Co tylko zwiększa prawdopodobieństwo szkodliwych, aspołecznych zachowań takich jak montaż wentylatora we wspólnym pionie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@dran2: Taki już miałam, w sensie przy remoncie wstawiłam nowy żeby jednak gdzieś to uciekało.
W każdym razie nie mam zielonego pojęcia skąd ten zapach xD
  • Odpowiedz
@asiaczk: Jeżeli wszędzie jest sucho i syfony są sprawne, to masz jedno źródło zapachu stęchlizny w łazience i jest to kratka wentylacyjna.
  • Odpowiedz
@asiaczk: @dran2:

Jeśli nie masz tam piecyka gazowego to może zatkaj szczelnie na dzień kratkę wentylacyjną, zostaw otwarte drzwi do tej łazienki aby ją przewietrzyć. Jeśli nie masz źródła zapachu wykluczysz napływ zapachu z zewnątrz.
  • Odpowiedz