Wpis z mikrobloga

#audio #amplituner #audioboners #stereo #dzwiek

Mam lekki dylemat bo szukam jakiegoś niedrogiego nowego amplitunera z HDMI 2.1 do oglądania filmów i grania (na święta). Czasem też do słuchania muzyki. I nie wiem czy zdecydować się na 5.2 czy na 7.2
Głośniki Quant 300 + Philips 75", pokój 25m^2.
Póki co tylko zestaw 5.1, ale w przyszłości miałbym możliwość dołożenia jeszcze dwóch głośników, które "odbijały" by dźwięk od sufitu.
Planowałem albo Yamaha RX-V4A albo Denon AVR-S660H, ale zastanawiam się jeszcze czy nie dopłacić do np. AVR-S760H

Co Wy byście wybrali?
  • 13
@ksiak: generalnie ma dobrą cenę, ale miałem trochę obawy o tą obsługę HDMI - pierwsze wersje miały z tym problem. Nie wiem niestety jak sprawa wygląda obecnie - czy wszystkie w sprzedaży działają już dobrze.
Masz już HDMI, czy jeszcze na SCART lecisz


@the-Fam: miałem długo HDMI 1.3 i działało dobrze nawet z 4k, bo 4k szło do TV i dźwięk przez ARC do AMP. Śmigało wszystko łącznie z Dolby TrueHD czy DTS MA. Zmieniłem na nowy i teraz mam HDMI 2.0 plus wsparcie dla Atmos. Jak będę bardzo chciał to HDMI mam modułowe i mogę zrobić update do HDMI 2.1, producent dopuszcza taka możliwość bez
@Anakee: A co, jeśli jutro wyjdzie nowa wersja Dolby warta zmiany? Ale nie musi to być Dolby. Może być inna technologia. Nie przewidzisz. Dziś kupiony sprzęt z "zapasem" na 10 kolejnych lat, za rok może nie być warty połowy ceny katalogowej.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@NaxZST: Rok temu bym powiedział nigdy w życiu.
Teraz już tego pewien wcale nie jestem.

Odkąd kupiłem głośnik "Smart" Technics Sc-C50 (reanimowany technics premium) jestem po prostu w szoku jak dużo się zmieniło w branży. Małe gowienko, a wypełnia 40 m2 nie gorzej niż ogromne kolumny podłogowe.

Oczywiście nie ma się co łudzić. Za przełomy będziemy placic dużo $$$$$