Wpis z mikrobloga

Hej, wszystkim! Czy ktoś z Was korzystał już z najnowszego chatu GPT od OpenAI?
Czy może ktoś wykorzystywał go do działań SEO lub napisał za pomocą niego jakiś artykuł? Jestem bardzo ciekawy, co sądzicie o tej technologii. Jakie są Wasze doświadczenia z tym narzędziem? #seo
  • 9
No właśnie widzę, że od tygodnia jakaś większa kampania reklamowa tego narzędzia idzie. Czy faktycznie jest to narzędzie cokolwiek warte zweryfikują niezależni recenzenci i przede wszystkim kolejne aktualizacje Google. Już teraz z tresci generowanych przez narzędzia AI da się wyodrębnić cechy sugerujące, że mamy do czynienia z automatyzacją. Na pewno to będzie pomoc, ale wyręczać się nimi to jak stąpanie po kruchym lodzie ;)

Od siebie polecam jednak tradycyjny copywriting:

https://tekstokracja.pl/

Da
Już teraz z tresci generowanych przez narzędzia AI da się wyodrębnić cechy sugerujące, że mamy do czynienia z automatyzacją.


@inga: Jakie? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@asyla: nie jedno takie narzędzie było dostępne od dłuższego czasu. Fakt, że za opłatą. Tu dostaliśmy najlepszą (ujawnioną) wersję wspomagacza pisania treści i to za darmo. Zachwyt polega na tym, że nie tylko potrafi generować treści SEO, ale tworzyć historię, pisać programy i wiele więcej.
Podczas wykorzystywania narzędzia nie chodzi o to, żeby zadać proste pytanie i kopiować 1 do 1. Tylko się nim wspomagać, dopytywać, kombinować.
Google widzi rozwój AI,
@Arthor: są różne formy spamu i treść generowana automatycznie przez AI Google również uważa za spam
"Google’s Search Advocate John Mueller says content automatically generated with AI writing tools is considered spam, according to the search engine’s webmaster guidelines.".

Dodam, że również równolegle do rozwoju generatorów treści AI powstają mechanizmy oceny na bazie prawodpobieństwa, które z dużą trafnością są w stanie ocenić czy dany tekst został wygenerowany przez AI.
@TesterOprogramowania: wyraziłem się skrótowo. Chodziło mi o najnowszą aktualizację czy nie dotyczyła tylko linków, ale widzę że nie. Zdaje sobie sprawę, ze treść też może być spamem.

Google ma swój mechanizm w walce z AI : spambrain, ale jakoś nie wierzę w jego "dużą trafność" jeśli chodzi o kontent z openAI, tym bardziej w języku polskim, a już w ogóle jeśli lekko zmodyfikujemy te treść.

Umiejętnie korzystając z tego narzędzia stworzymy