Wpis z mikrobloga

#laptopy #laptop #dell #precision #naprawalaptopow #elektronika #serwispc #serwislaptopow

Siemanko, szybkie pytanie czy może mamy jakiś speców od Dellów? Mam problem z laptopem, konkretniej Precision 5510. Wymieniona została bateria(naładowana wg diód stanu baterii po lewym boku), laptop kompletnie nie reaguje na przycisk zasilania. Po podłączeniu pod zasilacz jest to samo, z tą różnicą, że około 8-10 sekund po wpięciu zasilania dioda diagnostyczna z przodu laptopa zaświeca się tylko raz na biało przez 1-2 sec i tyle.
Jakieś pomysły czego można spróbować? Laptop wcześniej miał też problemy z resertującą się datą(pewnie bateria bios), oraz bardzo podobnym zachowaniem, tj. nie włączał się.
  • 13
że około 8-10 sekund po wpięciu zasilania dioda diagnostyczna z przodu laptopa zaświeca się tylko raz na biało przez 1-2 sec i tyle.


@Greviz: może padła pomarańczowa dioda? Kod błędu baterii cmos to 3 mignięcia pomarańczowe i 1 białe.
@odysjestem: to nie dało nic
@emprik: wyjęcie baterii CMOS natomiast podziałało, reguje na start - kręci wiatrakami przez 2 3 sec i wyłącza się, diody diagnostyczne 3x pomarańczowe 1x białe - brak baterii CMOS
@Greviz mój odpalił mimo braku baterii, może sama bateria jest rozładowana i wystarczy ja wymienić? Najlepiej jakbyś miał możliwość sprawdzenia jakie ona ma napięcie.
@emprik: 1220 3V, generalnie ten laptop miewał podobny problem z włączaniem gdzie instrukcja od koleżanki jak go odpalić brzmiała mniej więcej "za pierwszą próbą zaszumi, trzeba poczekać spróbować, potem znowu poczekać i za 3-4 razem się włączał"
@Greviz ja miałem właśnie tak jak na zdjęciu, potem już wyłączyłem lapka wpiąłem baterię z powrotem i laptop śmiga jak wcześniej. Co do baterii to miałem na myśli sprawdzić ją woltomierzem, ile faktycznie ma tego napięcia, bo 3 V to powinna mieć każda bateria BIOSu.