Wpis z mikrobloga

via Android
  • 0
@Mtsen dla mnie w sumie, ogólnie wiara to zbiór bredni, dlatego to wszystko uogólnilam pod nazwa katole.
Ostatnio byl filmik na głównej jak katecheta wykręcal choremu dziecku ręce do tyłu. Fanatycy.
@Filippa: Miałem do czynienia z człowiekiem z tego, lub podobnego ruchu (w każdym razie się chyba utożsamiał z tym "Kościołem Mocy"). Żaden katolik nie był aż tak obłąkany w swoim fanatyzmie. Moją znajomą wprost nazywał opętaną przez demona wiedźmą i miał bardzo fanatyczne poczucie misji "nawracania" ludzi.
@McWozniak: @Mtsen:

Jeżeli chodzi o katolików polecam film dokumentalny Konrada Szołajskiego: "Walka z Szatanem". Wisi na Gloria.tv. Reżyser miał zgody kościelne na filmowanie egzorcyzmów. Żeby było ciekawiej najrozsądniejszym bohaterem obnażającym ten cały cyrk egzorcystyczny jest... ksiądz katolicki... zajmujący się naukowo zjawiskiem opętania.

https://gloria.tv/post/mYKSNZpQUHAC1xfvhW6iA4KtU
@szef_foliarzy: dawno nie obejrzałem czegokolwiek z takim przerażeniem... Bardzo szkoda tych skrzywdzonych ludzi :( pudrowanie zabobonami poważnych zaburzeń psychicznych. Cieszy jedynie fakt, że nawet wśród księży są racjonaliści demaskujący tę szopkę oszołomów.
@Kubrek: Z ciekawostek to słuchałem wywiadu z reżyserem i podał interesującą statystykę. Otóż miażdżącą większość egzorcyzmowanych osób stanowią młode dziewczyny do ok. 25 roku życia, co zresztą jest odwzorowane w filmie. Inne osoby to margines.