Wpis z mikrobloga

A jest już szczepionka na nowe warianty


@Drmscape2: Nie ma i nigdy nie będzie bo wirus to nie program komputerowy, który jest niezmienny. Nigdy nie zadzieje się tak, że magicznie "scignie się" wszystkie wersje wirusa z powietrza, sprawdzi "kod" i zastosuje "aktualizacje bazy" na "0 day mutacje" bowiem:
a) jest to niemozliwe w swiecie "żywym"
b) patrz pkt 1 czyli nigdy nie wiadomo jakie warianty i mutacje są aktualnie obecne i
  • Odpowiedz
Zarowno szczepionka na covid jak i ta na grype odnosi sie do "przeszlosci" a nie do terazniejszosci.


@Bigbluee: Spoko, szczepów grypy jest od groma o podobnych możliwościach zakażania. W przypadku SARS-CoV2 mamy jeden dominujący wariant i na razie się nie zanosi żeby był prędko zastąpiony. Wcześniej mieliśmy kilka innych dominujących i szczepionka nie była modyfikowana, a wciskano tę opracowaną na oryginał z Wuhan przez 2 lata.
Teraz pytania kluczowe:
1. czy
  • Odpowiedz
i na razie się nie zanosi żeby był prędko zastąpiony.


@Drmscape2: Skąd ta pewnośc czy już dawno nie został zastąpiony ? Jak wyżej, to jest świat "żywy". Sarscov-2 z tego co czytałem ma ok 90% podobieństwa do grypy typu A. Dlatego własnie działaja na niego leki "grypowe" i nie chodzi o paracetamil :) Skoro mutacji grypy jest pełno bo tak mocno mutuje to dlaczego mam uwuierzyc w to że sarscov-w nie
  • Odpowiedz
Sarscov-2 z tego co czytałem ma ok 90% podobieństwa do grypy typu A


@Bigbluee: A DNA człowieka w 60% pokrywa się z DNA banana, wnioski? Czcza dyskusja bo jak widać obaj nie mamy wystarczającej wiedzy na ten temat. Mnie interesują tylko dowody na to, że jeśli:
1. przyjąłem jednodawkową szczepionkę J&J w maju 2021,
2. przechorowałem objawowo omikron na przełomie kwietnia/maja 2022,
3. mam 32 lata i nie leczę się na
  • Odpowiedz
@hansschrodinger: To mnie śmieszy, nawet jeśli szczepienia ogółem dają jakąś ochronę to jej skuteczność musi być w okolicach błędu statystycznego. Zależnie od tego jaką weźmiesz próbę do analizy to ci wyjdą ułamki procenta na korzyść lub niekorzyść szczepień. I też zależy kiedy, bo bardziej wiarygodne dane mówią o ujemnej skuteczności szczepień po kilku miesiącach.
  • Odpowiedz
@Bigbluee: A gdzie wyczytałeś o takim podobieństwie? Koronawirusy i wirusy grypy nie są jakoś blisko spokrewnione, są w osobnych grupach w klasyfikacji Baltimore bo mają różne mechanizmy powielania ich materiału genetycznego.
A odnośnie do mutacji - wirus mutuje tym szybciej, im mniej osób jest zaszczepionych. Wirusy same się nie rozmnażają, ale namnażają się z wykorzystaniem gospodarza. Mutacje zdarzają się losowo przez błędy przy powielaniu materiału genetycznego. Niezaszczepione osoby są dla wirusa
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@hansschrodinger problem w tym, że dyskusja z wami to strata czasu.


@Grooveer: super, czyli wedle pani ze screena wystarczy powiedzieć co jest nauką, a co nie i już ma się rację.

Inna sprawa że dyskusja zawsze jest potrzebna, tylko trzeba ją poprzeć dowodami.

Warto pamiętać, że szczepionki miały być w pełni bezpieczne, po czym zakazano ich używania. To też wina denialistów?

Szczepionki powinny przejść odpowiednie badania. Jest to cały proces. A
  • Odpowiedz
@Paczek_w_masle: Nowe szczepionki będą powstawać dużo szybciej, dlatego, że są oparte o mRNA. W tym momencie, jeżeli chcemy zmienić szczepionkę, jedyne co się zmienia w procesie produkcji to sekwencja tego mRNA, cała reszta jest już gotowa. Szybkie tempo przygotowywania nowych szczepionek będzie wynikało z tego, że nie trzeba opracowywać nowego procesu technologicznego :)
  • Odpowiedz
@Grooveer:

Grzegorz Cessak jest prezesem Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych, a jego ojciec - Mirosław Cessak - dyrektorem pionu sprzedaży Hand-Prod Sp. z o.o., która specjalizuje się w zaopatrywaniu rynku medycznego w produkty farmaceutyczne, medyczne środki ochronne, sprzęt medyczny oraz środki do dezynfekcji urządzeń, powierzchni i rąk. Od czasu, kiedy syn objął kierownictwo urzędu, spółka, w której pracuje ojciec, otrzymała 27 pozwoleń na import równoległy leków (wcześniej
  • Odpowiedz
@Grooveer Dyskutowanie z szurami nie ma sensu. Nie przekonasz logicznymi argumentami kogoś kto nie myśli logicznie. Bo jak inaczej nazwać osobę, która przekonana jest o istnieniu niesamowitego spisku kosztującego miliardy trylionów dolarów, którego cel w zasadzie ciężko określić (chociaż szury hardo próbują, nie zważając na to że z każdym pomysłem coraz bardziej się kompromitują ( ͡° ͜ʖ ͡°))

Jedyne co pozostało to wyśmiewać i wytykać palcami, może się
  • Odpowiedz
To duża próbka xd. Podobna analiza podważająca skuteczność szczypawek na próbie 500 osób to już za mała próbka według szurów covidowych.

Widzę, że 500 osób wystarczy żeby udowodnić skuteczność szczepień ale nie wystarczy żeby ją podważyć xd.

https://www.wykop.pl/link/6942171/


@Manah: To wiele wyjaśnia, ty po prostu nie rozumiesz co czytasz. To nie liczba osób, tylko liczba badań wziętych pod uwagę w metaanalizie, z których każde miało swoją próbę.
  • Odpowiedz