Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mirki powiedzcie co myślicie. Od 5 lat daję bratanicy na urodziny 1g sztabkę złota. Wymyśliłem, że to będzie prezent który ma jakiś sens, uzbiera jej się kiedyś z tego fajna kwota jeśli będzie chciała sprzedać i kupi sobie za to co będzie uważała. Na zabawkach się nie znam, nie wiedziałbym co się może jej przydać bo dzieci nie mam, a jak pytałem bratową co kupić młodej na pierwsze urodziny to mówiła, że nie ważne co, liczy się pamięć. Wiem, że jak mała dostaje ode mnie kopertę ze sztabką to nie za bardzo się cieszy, ale jak kiedyś pozna ich wartość to może docenić. Sprawa skomplikowała się dzisiaj jak zadzwonił do mnie brat w związku ze zbliżającymi się urodzinami młodej i zapytał czy dam jej w tym roku jakiś prezent który ją ucieszy. Zdziwiło mnie to bo myslałem, że rozumie jaki cel mają takie prezenty. Powiedziałem mu to zresztą, ale odpowiedział, że chyba liczy się żeby młoda się teraz cieszyła, że dostała coś od wujka niż za parę lat. Niby to też rozumiem, ale dalej według mnie lepiej dawać taki na razie "bezwartościowy" prezent niż jakąś lalkę o której za miesiąc zapomni. Co byście zrobili na moim miejscu? Dawać dalej te sztabki czy kupić w tym roku jakiś domek dla lalek czy coś?
#dzieci #zloto #gielda

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #6398aeb77a12ddf1648442c6
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
  • 58
@AnonimoweMirkoWyznania: Załóż jej lokatę i przelewaj jej tam co roku jakąś kwotę, a na urodziny daj prezent - lalkę, misia cokolwiek i po problemie. Będzie miała 18 to będziesz miał okazały prezent. Ewentualnie składaj te sztabki złota dla niej u siebie i to możesz jej dać w przyszłości.
@AnonimoweMirkoWyznania: byles bardzo hojny, teraz zrob po prostu oczekiwane minimum i #!$%@? jajca ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Mloda podrosnie to jej powiesz o sztabkach i ew. wrocisz do planu, jesli bedzie miala glowe na karku to Ci cholernie podziekuje.
@Kreation: jak stać go na 1g zł niech mu kupuje a do tego jakaś duperele, dzieci inaczej patrzą na świat. Ale komu ja to tłumaczę. Ty swoim rozumiem pozakładałeś lokaty i tylko wpłaty na konto a nie żadne rowery, wakacje czy inne zabawki. Kiedyś to docenią ( ͡° ͜ʖ ͡°)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Kwasek666: jasne że nie jestem, jestem pierd nudziarzem, a dzieci specjalnie nie lubię, spędzam z nimi tylko czas dla dobrych relacji rodzinnych i nic więcej. Robię to dla dobra ogółu i ewentualnie żebym mógł liczyć na pomoc w krytycznych sytuacjach
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Kwasek666: jakąś więź buduję bo coś tam się z nimi bawię, jak będą starsze to będę dla nich bardziej atrakcyjny, bo robię trochę różnych rzeczy, które mogą je zaciekawić, a nie bawi mnie gugu Gaga itp

No i dzieci raczej nie planuję mieć
@Giban: tak.

@AnonimoweMirkoWyznania: małemu dziecku to bez sensu kupować sztabki i mówię to jako stacker złota i srebra.
Jak dziecko pójdzie do pierwszej komunii to wtedy możesz zacząć mu dawać takie prezenty. A na razie to jakieś zabawki, ale też nie jakieś drogie, bo i tak za chwilę one wylądują w koszu. No i oczywiście słodycze, bo dzieci uwielbiają słodycze, a rodzice często im zakazują, więc jak chcesz być dobrym
Pobierz damienbudzik - @Giban: tak.

@AnonimoweMirkoWyznania: małemu dziecku to bez sensu k...
źródło: comment_1671052817WeO2xy9aNnZB4j9IARrGdr.jpg