Wpis z mikrobloga

Cześć Mirki i Mirabelki

Gdzie w Tatrach spotkać można kozice? W jesieni proponujemy trasę na Czerwone Wierchy. To właśnie tam ponad miesiąc temu w drodze na Ciemniak spotkaliśmy stado kozic, które nic sobie nie robiły z przechodzących obok ludzi.

Dziś w znalezisku zapraszamy Wasz na Czerwone Wierchy. Kto lubi tatrzańskie widoki ten pewnie będzie zainteresowany ;)

Znalezisko znajdziecie tutaj: https://www.wykop.pl/link/6941123/jesienne-czerwone-wierchy/

#polska #tatry #gory #podroze #podrozujzwykopem #turystyka #krajobraz #natura #widoki #polskiegory

Chętnych zapraszam do obserwowania naszego hashtagu #podrozeplaces2visit jeśli chcesz być na bieżąco z naszymi publikacjami
Pobierz places2visit - Cześć Mirki i Mirabelki

Gdzie w Tatrach spotkać można kozice? W jes...
źródło: comment_1670916823BcdhUGnwutco9ct1VQWKuG.jpg
  • 46
@places2visit: spotkanie kozic to chyba nie jest specjalny wyczyn, za każdym razem jak jestem to jakieś spotykam ( ͡° ͜ʖ ͡°) Największe stado w dolinie Jaworowej, jedna była wybitnie niezadowolona z naszej obecności i fuczala na nas głośno, strach było koło niej przejść ( ͡° ͜ʖ ͡°) .
@places2visit: Świstaki bardzo łatwo spotkać dokładnie w tym miejscu ukazanym na zdjęciu przez mirka @Draay tj. w okolicy Szerokiej Przełęczy Bielskiej. Idąć szlakiem czerwonym z Zdziaru (najprościej z darmowego parkingu Zdiar -strednica) tuż poniżej przełęczy na tzw. szerokich polach jest kilka świstaczych kolonii. Jeśli chodzi o kozice - to wszędzie ich pełno, trzeba tylko trafić z porą - wcześnie rano, lub tuż przed zmrokiem, jak ustaje zmorzony ruch turystyczny.
Pobierz Corrado1 - @places2visit: Świstaki bardzo łatwo spotkać dokładnie w tym miejscu ukaza...
źródło: comment_1670935919P7LafXZSGSs0dDkWs82kCE.jpg
@places2visit: Tatrzańsko polecam się :) Kozy spotykałem zarówno te bardziej przyzwyczajone do człowieka (Czerwone Wierchy, dużo w okolicach Starejroboty, Bystrej, czy nawet pod Giewontem), czy tak jak wspomniała @rudyba te mniej zadowolone z naszej obecności (Jaworowa, Zadnie Koperszady, Staroleśna, pod Mięguszami). W większości przypadków, na których "ustrzeliłem" je fotograficznie byłem albo sam, albo tuż po wschodzie / tuż przed zachodem / słońca.
Pobierz Corrado1 - @places2visit: Tatrzańsko polecam się :) Kozy spotykałem zarówno te bardzi...
źródło: comment_1670936528vg1y5mlyowN96o6SoTjtiu.jpg