Wpis z mikrobloga

@johny-kalesonny: @popierduuka:

Jak wyjdzie jakaś następna pandemia kolejnej wersji grypy a'la hiszpanka, to jojczących szczepionkosceptyków faktycznie trzeba będzie zamykać w obozach. Chłopski rozum doprowadza do największej liczby zgonów, tacy ludzie przecież mają krew na rękach


Hiszpanka zebrała takie żniwo bo medycyna była na tragicznym poziomie. Do tego niedożywienie i tragiczne warunki sanitarno bytowe.

Jako ciekawostkę dodam że prawdopodobnie ludzie umierali nie na samego wirusa "hiszpanki" a na bakterie które atakowały
@wolodia:

Musk zawsze był jaki był, ale w ostatnich dniach zalicza totalny odlot. Tyle lat budowania mitu geniusza, wizjonera, poświęcającego się aby budować przyszłość ludzkości, omnibusa zdolnego zrewolucjonizować transport, podróże kosmiczne, AI i wiele innych branż, a ostatecznie wychodzi mentalność pijanego wujka Staszka który ogląda TVP codziennie.


Niestety Muskowi odwaliło. Zupełnie nie rozumiem po co on kupił tego twittera i to jeszcze za takie pieniądze. Szkoda.
@McWozniak: może dlatego że decyzje lewicowe o zamykaniu biznesów i bezwladnolnieniu ludzi sprawiły że dziś mamy bardzo gównianą sytuację gospodarczą w kraju i odzialowuje na każdego obywatela czy się interesujesz czy nie
@Phyrexia: piękne wyparcie, a ostracyzm spoleczny na niezaszczepionych wałkowany codziennie w mediach, a przymus pośredni poprzez ograniczanie praw obywatelskich grupy ludzi, która podjęła niby dobrowolny wybór? A ciągłe straszenie, że wymrze 10% społeczeństwa bez lockdownów? To obrzydliwe pisać, że należy o tym zapomnieć gdy nie został nikt za te zbrodnie rozliczone. Począwszy od zbrodni na służbie zdrowia, którą zamykano na inne choroby niz srovid, kończywszy na katastrofalnych skutkach tych lockdownów, które
Pobierz wilhelm99 - @Phyrexia: piękne wyparcie, a ostracyzm spoleczny na niezaszczepionych wa...
źródło: comment_16709109537U34r79UEqpxTEC6pOC2v5.jpg
@johny-kalesonny:

Zajebisty cherry picking. Jak wiadomo, wszystkie lockdowny są takie same, i jak w Chinach ludzi zaspawują w domu, tak powinni w Europie xD. Order chłopski rozum academy


Ja ci dałem artykuł z bbc a ty nam swoje przemyślenia chłopa roztropka. brawo!

Gdzieś to już słyszałem xD


A gdzie? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ja ci dałem artykuł z bbc a ty nam swoje przemyślenia chłopa roztropka. brawo!


@hansschrodinger: Który dotyczy konkretnych miejsc w Afryce, gdzie lockdowny miały akurat taki skutek. Po tym przypadku za to wyciągasz wniosek, że ogólnie lockdowny no przecież muszą być złe, bo wszędzie muszą tak samo wyglądać xD

A gdzie? ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@hansschrodinger: Od szurów. W taki sam sposób ludzie nie umierali na
@johny-kalesonny: #!$%@? jakiej Afryce? Masz jak wół napisane South Asia xD

Covid-19 disruptions killed 228,000 children in South Asia, says UN report

Od szurów. W taki sam sposób ludzie nie umierali na covid w domach, tylko przez zamknięte szpitale. Szury też za wszelką cenę próbowały pokazać, że pandemia jest niegroźna.

Przyczyną umierania ludzi w pandemii hiszpanki był wirus grypy hiszpanki.


To prawda, ten szur nazywał się



giga szur z USA
@johny-kalesonny:

Złapałem się ;)


To przez twoje uprzedzenia i stereotypy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

To niczego nie mówi o lockdownach ogólnie oprócz tego, że powinno się dostosowywać metody do konkretnych społeczności.


Mówi nam że z lockdownami trzeba bardzo ostrożnie bo szkody mogą być bardzo poważne. Dopiero gdy opadnie kurz po epidemii to się okaże dokładnie co to dało i ile to kosztowało.
Mówi nam że z lockdownami trzeba bardzo ostrożnie bo szkody mogą być bardzo poważne.


@hansschrodinger: To zależy :D Ogólnie lockdowny mają swoje konsekwencje i tak, trzeba się dowiedzieć jakie miały te konsekwencje. Ale w momencie nowej pandemii z taką zaraźliwością, jak covid, gdzie cała Europa nie miała wypracowanych schematów jak reagować, to lockdowny trzeba było wprowadzać szybko i zdecydowanie.