Wpis z mikrobloga

Dziś pragnę Was zabrać na przechadzkę nieopodal wulkanu Teide na Teneryfie i jego bezkresnym i dzikim krajobrazie.
Znalezisko znajduje się tu a poniżej kilka zdjęć. Sam wulkan pozostaje uznany za aktywny i ostatni raz wybuchł w 1909 roku. Najbardziej zaskoczyłą mnie różnica temperatur między rejonem przy plaży mającym około 25 stopni C, a miejsce nagrania to zaledwie 11-13 stopni C. Nocowaliśmy w parku narodowym i temperatura spadła do około 2-3 więc mieliśmy na sobie wszystkie dostępne ubrania i śpiworek :)
#kierownikpodrozuje #teneryfa #wyspykanaryjskie #podroze #spacer #pieszewedrowki #wedrowkipiesze #podrozujzwykopem
Pobierz
źródło: comment_1670845987NQp5udy2V1mRwL2zO164LS.jpg
  • 25
@silentpl: No to masz numer jeden. Nie lubię tej wyspy. Żarcie obrzydliwe, wszędzie w knajpach full english albo deutsche wurst lub pizza. Nieuprzejma obsługa w knajpach to standard. Małe plaże, sporo nagabywaczy z sąsiedniego kontynentu co to chcą ci sprzedać ręczniki, podrabiane torebki Gucci i inne takie.
Przyrodniczo może i ok, ale poza wulkanem i okolicą to niewiele więcej.
Madera sto razy lepsza.
@Magiel-19: madera fakt jest piękna ale po Twej wypowiedzi widać że byłeś/aś wyłącznie w miejscach bardzo turystycznych bez zejścia z głównego szlaku.
Np przy playa Benijo byłem na śniadaniu gdzie byli tylko lokalsi i zebrali się tam na otwarcie. Wszyscy się znali. Jedzenie było pyszne. Podobnie na obiad w Garachico gdzie trafiłem do maleńkiej restauracji rodzinnej gdzie przy stolach siedziały całe rodziny i zajadali się tapas, a sam wziąłem różne dania
Pobierz
źródło: comment_1670890485oulQAVCqqzv3GgdQ0r0Azo.jpg
@silentpl: Od razu wiesz lepiej że złych wyborów dokonałem, gdzie byłem, co robiłem, a nic nie wiesz. Każdy ma swoje zdanie.
Tak się składa że byłem głównie w północnej części wyspy, gdzie w teorii nie ma tego "kasyna", które jest na południu w okolicach Costa Adeje. Jak się okazuje, jest to nieprawda, bo wszyscy w mniejszym lub większym stopniu są tam nastawieni na turystów z Niemiec i Wielkiej Brytanii.
Byłem również