Wpis z mikrobloga

Mirki, znalazłem mieszkanie w wielkiej płycie. Podoba mi się układ, piętro i sąsiedztwo (głównie bezdzietni ludzie)... ale podłogi to kosmos. Są krzywe... Ile kosztuje wypoziomowanie podłóg w wielkiej płycie?

#mieszkanie #pytanie #remontujzwykopem
  • 29
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@szczurek_87: policz koszt wylewki samopoziomującej, ja robiłem huzar z castoramy, dolicz drugie tyle za robocizne.
u mnie za 3 pokoje, 25, 10 i 9 m2 wyszło ok 800zł za materiał i chyba 300 za robotę znajomemu.
  • Odpowiedz
@szczurek_87: kwestia fachowcow, u mnie policzyli 15tys za wyrównianie w tym wyniesienie starych podlog 2 tys koszt utylizacji itd. a jeszcze trzeba trafic na takich co zrobia super rowno od a do z i przemysla co tam bedzie jesli beda kafelki ogrzewanie itd. a potem pod podlogi podciac trzeba dzwi...
  • Odpowiedz
@szczurek_87: w kuchni, łazienkach i korytarzu też jakieś dodatkowe koszty były bo więcej kleju poszło pod płytki - uwzględnij to sobie

pamiętaj że wszystko wyjdzie dopiero jak laser rozłożysz po wyniesieniu wszystkich gratów i ewentualnym zerwaniu obecnej podłogi, może się zdarzyć że będą jakieś górki, je można po prostu zeszlifować, pożyczyć na dwa dni sprzęt konkretny i to idzie jakoś, sąsiedzi cię znienawidzą ale przecież remontów się nie robi codziennie
  • Odpowiedz
2 tys koszt utylizacji itd.


@kolotego: wow, u nas 700zł w tamtym roku kosztowało podstawienie kontenera na dwa dni

a potem pod podlogi podciac trzeba dzwi...


@kolotego: to się trochę inaczej robi, najpierw wyznaczasz punkt zero, potem robisz odpowiednią dziurę pod futryny, kładziesz podłogę i obsadzasz futryny, nic nie trzeba podcinać jak robisz generalny remont.
  • Odpowiedz
r@szczurek_87: 50 tys wyrownanie do stanu deweloperskiego jak nowego mieszkania ew. w tym lazienka kafelki moze kuchnia to bylby cud, strzelam 30tys robocizna + materialy,
  • Odpowiedz
@wiesiu2: a jaka jest odpowiednia czyli tak robisz dziure i punkt zero aby drzwi nie trzeba bylo podcinac? gorzej jak podloga tak krzywa ze sie nie da... a futryny kuc wyzej w sumie to tez sposob
  • Odpowiedz
@szczurek_87: na to pytanie ci nie odpowiem ;) ale zobacz co tam jeszcze jest do zrobienia, hydraulika? co z ogrzewaniem? instalacja elektryczna? ma uziemienie? może siłę do indukcji trzeba dociągnąć a nie ma na klatce?
  • Odpowiedz
@szczurek_87: szkoda nerwów na doprowadzanie wielkiej płyty do „normalności”… a i tak dalej to jest wielka płyta ze wszystkimi wadami. 3/4 lata temu ceny remontów były inne to można było się pochylić nad tym ale teraz…

Lepiej szukać czegoś budowanego po 2000 roku, tak do 2006 roku większość osiedli będzie mieć infrastrukturę (parking), w miarę dobry widok z okna oraz lokalizacje bo budowano blisko starych osiedli często.
  • Odpowiedz