Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 30
ależ to będzie szok jak się okaże na #obowiazkowecwiczeniawojskowe że warunki i wyposażenie będą bardziej przypominać te z ruskiej armii niż z ukraińskiej.

gdy pojawiały się filmiki o fikcyjnym uzbrojeniu ruskiej armii (że racje żywnościowe są przeterminowane, karabiny zardzewiałe, ładunki pancerzy reaktywnych z trocin, amunicja tylko na papierze - bo wszystko rozkradzione przez dowództwo i osoby zaangażowane w przetargi) - to pisałem wtedy "żebyście się nie zdziwili jak to samo odkryjemy u nas". mając w pamięci choćby akcję z respiratorami.

i oczywiście zostałem nazwany onucą.

ale teraz, jak wszyscy wysłani na ćwiczenia zaczną to filmować telefonami, to prawdy już się nie da ukryć.

obym się mylił. ale już jakby coś powoli się przebija na światło dzienne

https://www.wykop.pl/link/6938359
  • 5
@PotwornyKogut wykop to nic innego jak pęd owczy. Jak był wirus kaszlu to w telewizji pokazywali jak ludzie upadają na ulicach by nas tylko nastraszyć. Babcie plujące na przyciski w windach, dezynfekcja ulic, szkół i innych obiektów tylko dla kamery - wtedy byłem nazywany szurem bo od początku w to nie wierzyłem. Jak pisałem, że na jednej dawce szczepionki sie nie skończy, kiedy paszport ważny rok to byłem nazywany szurem i antyszczepem.
@PotwornyKogut: chyba te ćwiczenia to bardziej naszej armii są potrzebne, niż obywatelom ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Pewnie jak odbywały się na terenie Polski wszelkie Anakondy itd. z żołnierzami NATO to od strony logistycznej i organizacyjnej obsługiwali to ludzie, którzy wiedzą jak się odnaleźć w naszych realiach. W przypadku wciągania na duże ćwiczenia ludzi bez doświadczenia może wyjść bałagan organizacyjny.( ͡º ͜ʖ͡º)
@PotwornyKogut: Chłopie, powiem tak. Na obecnych ćwiczeniach rezerwy jakie były przed tą ustawą o obronności były braki w ekwipunku i rezerwiści na szkoleniu dostawali dziurawe mundury oraz poradzieckie hełmy. Nawet były kwiatki że na nocowanie na Poligonie zamiast dostać śpiwór na zimniejsze noce to dostawali po 2 zwykłe koce.

Teraz jak wejdzie taka masa ludzi to już w ogóle to chyba jedynie jedzenie będzie u nas lepsze niż u ruskich mobików.