Wpis z mikrobloga

Muszę wam coś ważnego powiedzieć. Pewnie nie będziecie chcieli mi uwierzyć, tak samo jak ja nie chciałem w to uwierzyć na początku. Otóż Borek nie istnieje. To nie jest żaden troll czy ch**owa pasta – Mateusz Borek naprawdę nie istnieje. Zmyśliliśmy go sobie. Powiecie mi: jak to możliwe, przecież zrobił tyle meczów, ma konto na Twitterze, dlaczego miałby nie istnieć? Mateusz Borek jest zbiorową halucynacją, eksperymentem z pogranicza nauki i okultyzmu. Dostrzegają go tylko ludzie, którzy mają ze sobą coś wspólnego. A co my mamy wspólnego? Główny katalizator nie jest do końca znany. W każdym razie - jesteśmy w stanie kumulować pewne cechy i wyświetlać je w postaci różnych projekcji. Jedną z takich projekcji jest właśnie Mateusz Borek. Dowodem na to jest sam jego wygląd. Mateusz Borek po prostu istniał. Istniał tak długo jak istnieją jego widzowie. Dwadzieścia lat temu wyglądał dokładnie tak samo jak teraz. Jest zawieszony w próżni czasowej, nie starzeje się, ciągle ma tę samą pracę. Pomimo tego ciągle zachowuje się jak byt człowieczy. Jego życie jest kształtowane przez porażki i sukcesy wszystkich widzów w Polsce. Udało ci się dobrze obstwić mecz? Świetnie - Borek właśnie występuje w reklamie Etoto. Twój ulubiony wykolista wypuścił nową płytę? Mateusz Borek gra na skrzypcach. Rakiety spadły na terytorium Polski? Spokojnie – Mateusz Borek eskortuje polską kadrę jako mundurowy. Kopnąłeś małym palcem od stopy w drzwi? Borek znowu hejtuje typa na Twitterze. Mógłbym tak wymieniać w nieskończoność. Byt Mateusza Borka jest mocno ograniczony i prawie całkowicie zależny od nas. To doprawdy dziwaczny fenomen, nie dający się wytłumaczyć na żadnej płaszczyźnie fizycznej lub też metafizycznej. Zdrowi ludzie go nie widzą. To znaczy - widzą go bardzo niedokładnie oraz nie traktują jak człowieka. Istnieje w ich umysłach jako rozmazany byt wtapiający się w tło. Wiedzą, że ktoś tam jest jednak siła przebicia tego bytu nie jest w stanie trafić do ich świadomości. I kiedy ostatnia widz na świecie skona w męczarniach, Mateusz Borek zniknie ze wszelkich fotografii i już nikt nie będzie o nim pamiętał.

#pasta #borek #kanalsportowy #pdk #mecz
Hottentot - Muszę wam coś ważnego powiedzieć. Pewnie nie będziecie chcieli mi uwierzy...

źródło: comment_1670728059oHhiwfcgD9bpFNqGOqfUbP.jpg

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz