Wpis z mikrobloga

Polska to kraj absurdów. Byłem dzisiaj zapisać się do lekarza - bach, nie mogę bo "ewuś" wyświetla na czerwono że nie mogę. Pytam o co kaman, bo byłem w ubiegły czwartek i wszystko było ok (z resztą jak i przez całe moje dotychczasowe życie - składki odprowadzane z pracy mamy, teraz od kilku miesięcy od pracodawcy). Nie wiedzą i nie pomogą. Wizyta w zusie. I co się okazuje? Że według ich danych w ich śmiesznym systemie, jestem wyrejestrowany od.... UWAGA - 1999 roku!!! Czyli jak miałem 8 lat! Pytam jak to możliwe jak od tamtej pory byłem u lekarza z kilkanaście/kilkadziesiąt razy + wszystkie badania, karty EKUZ x 3 itd. Pani w okienku nie wie. Namawiam ją jednak żeby wyjaśniła tą sprawę bo jednak zależy mi na tym żeby składki odprowadzane od 22 lat, dawały mi możliwość pójścia z zapaleniem gardła do lekarza (poza tym byłem w zeszłym tygodniu i było wszystko OK). Po 20 minutach rozwiązanie sytuacji - zarejstrować się jeszcze raz. WTF? Co to do #!$%@? nędzy jest za instytucja z takimi brakami? Co to za systemy danych? Kto za to odpowie personalnie? #absurd #burdel #zus #ewus #polska #zal #gorzkiezale
  • 6
  • Odpowiedz
Co to jest że im giną dane? Kim oni są? Instytucją rządową czy gimnazjalistą z pendrivem 1 gb? I co, zarejestruje się od nowa a za tydzień oni znowu to zgubią? Jeszcze w zeszły czwartek byłem zarejestrowany, a teraz nagle co - nie ma mnie od 15 lat?
  • Odpowiedz
@Godlike_Atheist: No niestety. Przyznam że do tej pory sceptycznie podchodziłem do tych afer gdzie ludzie nic nie są w stanie zrobić w jakiejś tam swojej sprawie ale teraz... Nic człowiek nie zawini i nie zrobi i robią mu problemy bez żadnych gwarancji poprawy... Jak będzie protest w sprawie rozwiązania tego pierdzielnika to będę 8 z protestujących wykopowiczów :P
  • Odpowiedz
@sprzedam_nerke: to byłeś w jakiejś dziwnej przychodni, bo wystarczy wypełnić oświadczenie o ubezpieczeniu. Przychodnia nie może uniemożliwić Ci rejestrację z powodu ewusia. Ewuś może nie działać i co wtedy? (a to zdarza się dosyć często)
  • Odpowiedz