Wpis z mikrobloga

masz tu młody 50 mg sertraliny, jak za 5 miesięcy nie będzie efektów to potem dostaniesz 10 innych eseserajków, a jak te nie zadziałają, to może za 4 lata dam ci benzo w dawce 0.25 I NIE WIĘKSZEJ BO SIĘ ŁUZALEŻNISZ INTZELUUUUUU, A TO NAJGORSZE CO MOŻE BYCZ, BO TO PRZECIEZ WCALE NIE TAK, ZE TWOJE EKSTREMALNE ZABURZENIA LEKOWE SA GORSZE NIZ POTENCJALNE UZALEZNIENIE XD

taki obraz konowałów

#przegryw #psychiatria #psychologia
J.....c - masz tu młody 50 mg sertraliny, jak za 5 miesięcy nie będzie efektów to pot...

źródło: comment_1670665354F4pDzPBv2WvJrNvqoMLwCF.jpg

Pobierz
  • 14
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@JacekJaworzec: dziwisz się? Najmniejsza możliwa dawka to standard. A zanim dojdzie do desensyfikacji i ssri zacznie działać to co najmniej kilka tygodni. Wszedłbyś na najwyższą, to jeszcze byś się zesrał z niepożądanymi działaniami i trzeba by szukać czegoś innego.
Dostałeś jakieś benzodiazepiny na zaburzenia lękowe doraźnie? Jaki jest ich charakter?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@JacekJaworzec: Tylko skoro tak robią, to prawdopodobnie często się tak zdarza, że jak jeden lek nie daje efektów, to drugi może je dać. Mnie to ani trochę nie dziwi że wolą jeszcze mocniejsze (a więc często gorsze pod względem skutków ubocznych) rzeczy zostawić na później. Zwłaszcza, że to nie jest tak, że lekarz ma jakąś tabelkę w excelu w której widzi, że jak pacjent jest płci męskiej, ma zaburzenia X, Y,
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@JacekJaworzec: ssri, to złoty standard teraz. Super efekty, mega mało niepożądanych. Jeszcze tego nie widzisz, ale jak w końcu zacznie działać to naprawdę poczujesz, że pomagają. Tutaj najpoważniejszy jest efekt serotoninowy, inne grupy leków są znacznie niebezpieczniejsze. Naprawdę tyle musisz czekać na zmianę leczenia? Raczej po 2/3 miechach powinna być korekta dawki z tego co słyszałem
@Rookie34: Pieprzenie, brałem u 4 psychiatrów masę SSRI i nic to nie dało, nawet nie było skutków ubocznych. Zmarnowane miesiące i kasa. Ostatecznie odłożyłem je z dnia na dzień bez konsultacji z lekarzem. Niespodzianka, też nic się nie stało ¯\_(ツ)_/¯. Scam i tyle.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Kamilo67: evidence based medicine, statystyka mówi, że pomagają.
Nie wiem jak z ssri, ale każda farmakoterapia może być pozytywną, obojętna i negatywna. Może jesteś szybkim metabolizerem czy coś. To, że na jedną osobę nie działają nie znaczy nic
@Rookie34: Znaczy, bo mimo tego daje się mi ten sam upośledzony schemat co OP z niego się śmieje, tylko dlatego, bo masówce się sprawdza. Psychiatria ma wywalone na ludzkie problemy i faworyzuje tych, których jest więcej, przez co reszta może się powiesić, bo nigdy nie dostaną leczenia.