Wpis z mikrobloga

Szukam ekspresu na prezent dla rodziców, z początku budżet zakładam do 2k ale nie wykluczam zwiększenia, wpadły mi takie w oko, ma ktoś może i podzieli się opinią?

Saeco Lirika One Touch Cappuccino RI9851/01 ~1449 zł
Philips EP2231/40 ~1749 zł
Melitta Latticia OT frosted black F30/0-100 ~1799 zł
De'Longhi ECAM 23.460.SB ~1849 zł

Sam mam Philips EP5364/10 i jest całkiem spoko, choć zastanawiam się czy rurka wkładana bezpośrednio do kartonika z mlekiem nie sprawdza się lepiej niż dedykowany pojemnik.

#ekspresdokawy #kawa #pytanie #agd
  • 14
@sha4ky: Ja mam siemens eq500 z rurką właśnie i mega wygodne. Ogólnie sam ekspres tez mogę polecić. Używam dwa lata codziennie i nic sie nie dzieje. Cały zaparzacz można wyjmować i czyścić
@telemach20: U mnie mam jeszcze ten klasyczny pojemnik, nie LatteGo więc się nie wypowiem. Ale klasyczny pojemnik średnio się sprawdza - jak myłem go w zmywarce to się rozwalił - sam pojemnik popękał, a system spieniania się połamał.

Stąd też szukam czegoś albo z rurką albo z lattego
czy rurka wkładana bezpośrednio do kartonika z mlekiem nie sprawdza się lepiej niż dedykowany pojemnik.


@sha4ky: moim zdaniem zdecydowanie lepiej. Dedykowany pojemnik jest fajny, jeśli dziennie tych kaw jest robionych mnóstwo, a na koniec pani Anetka weźmie ten pojemnik i ładnie umyje. Jeśli pani Anetki brak, a samemu się robi kawy, no niechby i po kilka dziennie, mleko w pojemniku oznacza pierdzielenie się z przelewaniem, chowaniem pojemnika do lodówki (zwykle zajmuje
@rbbxx: żadnych karafek, które są upierdliwe do mycia, trzeba je wstawiać i wystawiać z/do lodówki, a mleko w nich też kiśnie koncertowo, tylko rurka, którą porządny ekspres i tak płucze od wewnątrz po każdym użyciu, a od zewnątrz zawsze można zmywakiem przejechać.
@Jarek_P: Żadnych kikutów wystających z ekspresu. Żadnego wkładania utytłanych kikutów do mleka, zero tolerancji dla braku higieny.
Mycie karafki to minuta a dodatkowo po każdej kawie mlecznej system jest płukany wodą i mamy pewność, że wewnątrz ekspresu nie kwitną nam świeżutkie muchomory.
Tylko karafka ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Zakup ekspresu z kikutem może zachwalać tylko ktoś kto sam się w to wpierniczył i chce by i inni