Wpis z mikrobloga

Hipokryzja wszystkich wojskowych influencerów boli mnie najbardziej.

Niejaki Ariel Drabiński na tt pisze:
"Obywatelstwo to nie tylko przywileje ale też obowiązki, o czym często zapominamy"

ale nie wypomina Ukraińcom którzy są w Polsce że powinni wracać na Ukrainę wypełniać swój obowiązek.

Sam nic do nich nie mam, nie każdy chce ryzykować własnym życiem i tak samo byłoby w Polsce i innych krajach.
Wspieram Ukraińców $$$ i uważam że dobry kacap to martwy kacap.

Co nie zmienia faktu że takie argumentowanie to hipokryzja.

#obowiazkowecwiczeniawojskowe #wojna #ukraina
  • 19
ale nie wypomina Ukraińcom którzy są w Polsce że powinni wracać na Ukrainę wypełniać swój obowiązek.


@Koryntiusz: A którzy nie spełniaja obowiazku? Masz liste? Przecież nie ma obowiązku powrotu wszystkich Ukrianców do kraju, więc skąd go wytrzasnałeś? Mało tego Ukraincy posiadajacy prawo pobytu w innym kraju mieli prawo wyjazdu z UA.
To osoby chcące uderzyć w Ukrainców sobie same wymysłąją jakies przepisy wg których każdy Ukrainiec ma natychmiast walczyć.
@harold97: To retoryczne pytanie. "Uszczęśliwiono" mnie obywatelstwem kraju, którego obywatelami byli moi rodzice i nawet nie mogę się go zrzec. Mam za to jakieś tam prawa i obowiązki, które muszę mieć. Bo tak.
Uszczęśliwiono" mnie obywatelstwem kraju, którego obywatelami byli moi rodzice i nawet nie mogę się go zrzec.


@13f14: dlaczego nie możesz? Prezydent tak cię potrzebuje, że nie chce się zgodzić?
A którzy nie spełniaja obowiazku? Masz liste? Przecież nie ma obowiązku powrotu wszystkich Ukrianców do kraju, więc skąd go wytrzasnałeś? Mało tego Ukraincy posiadajacy prawo pobytu w innym kraju mieli prawo wyjazdu z UA.

To osoby chcące uderzyć w Ukrainców sobie same wymysłąją jakies przepisy wg których każdy Ukrainiec ma natychmiast walczyć.


@szurszur: Skoro na podstawie Art. 85 Ariel mówi że nikt nie powinien się uchylać przed ćwiczeniami i obrona kraju
Pobierz Koryntiusz - > A którzy nie spełniaja obowiazku? Masz liste? Przecież nie ma obowiązk...
źródło: comment_1670504403yxw4cehjeDTGeha8oCNIEr.jpg
Skoro na podstawie Art. 85 Ariel mówi że nikt nie powinien się uchylać przed ćwiczeniami i obrona kraju to obowiązek to czy Art. 65 ukraińskiej konstytucji należy traktować tak samo?


@Koryntiusz: Co? Aby sie uchylał to nie wystarczy fakt przebywania za granicą w sytuacji gdy sami Ukraincy zezwalali na wyjazd tym, którzy maja prawo pobytu w innych krajach.
To tak jakbyś uznał, że cała meska populacja PL uchyla sie od ćwiczeń
@13f14: pobór zawiesili w 2009, wojna za płotem trwa od 10 miesięcy. Ale roszczeniowe gimbusy sie obudziły z ręką w nocniku dopiero teraz( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°) bo rezerwa jest wzywana na ćwiczenia po 2letniej przerwie. #!$%@? zbiorowa pomroczność jasna
@Nieszkodnik:

a co, nikt cię nie chce? Nie stanowisz żadnej wartości dodanej dla żadnego państwa na świecie? Biedny ty...


Przykro mi, że nie umiesz czytać ze zrozumieniem. To ja chciałbym zostać bezpaństwowcem, misiu.

@xionze:

pobór zawiesili w 2009, wojna za płotem trwa od 10 miesięcy. Ale roszczeniowe gimbusy sie obudziły z ręką w nocniku dopiero teraz( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°