Wpis z mikrobloga

Al Haramain Perfumes Amber Oud Carbon Edition


@lktr1: Nie sprawdzałem, ale to dziwne bo mają już bardzo dobrego klona GITa, L'Aventure Knight.
Ogólnie jako marka klonów mają dobre te klony (nie wierzę, że to piszę) a fanem klonów nie jestem. Ich kopie Tabacoo Vanille, Creed GIT i TF Neroli Portofino uważam za bardzo dobre (ten ostatni nawet ciekawszy, w ślepym teście oceniłem Forda jako roztwór Cif'u, a Al Haramain pachniał mi
czyli kopia Green Irish Tweed (przynajmniej wg fragry)


@lktr1: o, czyli już ustalone? Tak mi się coś kojarzy że początkowo nawet nie było konsensusu czego to w ogóle jest klon xD
@RumClapton: ostatnio miałem trochę dejavu gdy od @NiedzwiedzBilly dostałem Amber Oud (niby edycja standardowa) ale dam rękę uciąć że to była wersja Gold Edition, na fragrze porównywana bardzo mocno do Erba Pura od Sospiro / Xerjoff'a

anyway, nie byłoby w tym fakcie nic dziwnego że parametry Amber Oud... są atomowe, gdzie Erba Pura trzyma jakieś 7-8 godzin z umiarkowaną projekcją, podczas gdy Amber Oud przy strzale z odlewki wypełnia całe pomieszczenie...
@lktr1: no nie, zdecydowanie nie jest to przypadek, po prostu pamiętam spekulacje jak wychodził na rynek

Kolejny śmieszny fakt to jest to... że Amber Oud wyszedł rok wcześniej przed Erba Pura, a perfumiarzem odpowiedzialnym za kompozycję jest ta sama osoba O_o


@lktr1: na Parfumo konsekwentnie odrzucają edycje które zawierają 2018 jako rok wydania z powodu braku źródeł ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Marmite: wcale bym się nie zdziwił jeżeli byłby to lepszy klon od oryginału

pamiętam jaką inbę miał armaf jak wypuścił club de nuit milestone jako kopia millesime imperial, bo wielu "jutuberów" nie mogło znieść faktu że brali szczyny od creeda za grubą kasę, aż nagle pojawił się klon co pachnie identycznie, trzyma 2 razy dłużej, i kosztuje 1/4 ceny oryginału ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Nie sprawdzałem, ale to dziwne bo mają już bardzo dobrego klona GITa, L'Aventure Knight.


@RumClapton: Czy tylko mi Knight smierdział jakimiś mocznikiem w otwarciu czy tam czymś innym skisłym? Nie byłem w stanie zarzucić globala przez to odrzucające otwarcie.