Wpis z mikrobloga

#szachy #kiciochpyta

mirki ktos z was używał,, szachów elektronicznych"? Szukam czegoś takiego do 300 zl na prezent dla chrześniaka ktory w opór sie jara szachami ale nie ma z kim grac na codzien, a komputer / tablet/smartphone w tym przypadku nie wchodzi w gre.

Widze rozne takie cuda w sieci pytanie ile są warte rzeczywiście, czy nie będą zbyt irytujące dla dziesięciolatka
  • 10
@stigi:
Jakiś czas temu marzyłem o elektronicznej szachownicy, żeby grać sobie jak na prawdziwej przez internet, ale mi te marzenia przeszły. Nawet sprzęt z najwyższej półki nie działa idealnie, a kosztuje kupę siana (od około 2000zł).

Granie z komputerem też nie jest tak dobrą formą treningu, jak granie z ludźmi. Myślę, że już lepszym rozwiązaniem będzie kupienie tableta i zablokowanie go tylko na możliwość używania aplikacji szachowej. Na lichess jest też
@r4do5: "Podsumowując, taki komputer szachowy jakoś będzie działał, ale czasami będzie frustrował swoim działaniem i będą to słabo wydane pieniądze." nie wiem jak te do 300zł ale nie wiem co trzeba by zrobić, żeby taki DGT Centaur doprowadził do frustracji innym powodem niż to, że nie tak łatwo go ograć ( ͡° ͜ʖ ͡°)