Wpis z mikrobloga

@gracilis: Nie. Od bronienia kraju są zawodowi żołnierze. Na jakieś gówno ćwiczenia pod przymusem i marnowanie tygodni życia nie powinien być powołany nikt, niezależnie od zarobków czy wykształcenia.

Ale widocznie, patrząc na twoje komentarze, taką postawę rozumieją tylko ci, którzy zarabiają więcej i mają wyższe wykształcenie xD
  • Odpowiedz
  • 5
@mateusz-zahorski przeciez drugi próg to jest obecnie niecałe 7k na rękę na UoP, a do niedawna to było jakieś 5k. Nie wiem co w tym niezwykłego dla osoby po studiach inżynierskich z siedmioletnim doświadczeniem zawodowym.
  • Odpowiedz
@Im_from_alaska: to powodzenia z obroną kraju przez 50tys armie bo reszta to zaplecze logistyczne. W każdym kraju pobór jest uzupełnieniem części zawodowej wojska w różnym stopniu, Czas 20% brygady a czasami 80% w zależności od skomplikowania, ale widać to przerasta ludzi którzy mają wyższe wykształcenie i więcej zarabiają.
  • Odpowiedz
@Atx0937: Widzę, że masz problemy z czytaniem, no ale jak kolega wyżej wyjaśnił tutaj są sami w 2 progu podatkowym i oni nie muszą myśleć. Smieje się z tego, że jesteście roszczeniową bandą debili która najpierw bierze wszystkie ulgi których nigdzie by nie dostała, a potem kombinuje jak uniknąć poboru. Pluję na takie wszy jak wy.

@AgentGRU: napisz do ruskich że się wypisujesz z wojny i żeby do ciebie nie
  • Odpowiedz
@gracilis ty myslisz ze ktokolwiek będzie dawał broń typom na 30 dniowym szkoleniu? Całe szkolenie skonczy się tym ze będą biegać, czołgać się i robic pompki. No i złoża przysięgę. Armii brakuje nabojów żeby zawodowi strzelali, a ty liczysz ze poborowi dostaną
  • Odpowiedz
@gracilis:

roszczeniową bandą debili która najpierw bierze wszystkie ulgi których nigdzie by nie dostała, a potem kombinuje jak uniknąć poboru. Pluję na takie wszy jak wy.


Drugi prog podstkowy to są ulgi? Chopaczku, nie po to uczylem sie do matury, zeby potem zdac rozszerzenia na prawie 100%, #!$%@? 5 lat na studiach, pracowalem za #!$%@? pieniadze zeby nauczyc sie zawodu, zeby taki ktos jak Ty mi potem kazal isc do wojska.
  • Odpowiedz
@AgentGRU: 30 dniowy okres->przydział, stuktura kompani, batalionu i brygady,ciąg decyzyjny,lokacja sprzętu, knowhow co gdzie i keidy zrobić, plan mobilizacyjny, zaznajomienie z ew sprzętem i odpowiedzialnością na danym terenie. Wy myślicie, że to polega na bieganiu z akm po wsi i siedzenie w rowie?
  • Odpowiedz
@Atx0937: nie zesraj się z tymi podatkami i ile lat się nie uczyłeś, macie jakieś kompleksy pisząc w każdym poście ile zarabiacie, napisz jeszcze że masz 19cm w wzwodzie xD
Po drugie więc za ciebie ma walczyć jakis mirek co zarabia minimalną na magazynie bo jego życie jest mniej warte tak?XD Pluję na ryj takiemu januszowi jak ty bo niczym się od nich nie różnisz.
  • Odpowiedz
Wy myślicie, że to polega na bieganiu z akm po wsi i siedzenie w rowie?


@gracilis: generalnie po panstwie pisowskim niczego innego sie nie spodziewam. A skoro wojsko czegos ode mnie oczekuje, to ja oczekuje ze bedzie jakis ogolny zarys tego jak te cwiczenia beda wygladac - poki co nikt nic nie wie, a nawet WCRy plącza sie w wyjasnieniach
  • Odpowiedz
@gracilis:

Po drugie więc za ciebie ma walczyć jakis mirek co zarabia minimalną na magazynie bo jego życie jest mniej warte tak?


Nie, jest tak samo warte jak i moje, kazdy ma prawo decydowac o tym czy pojdzie do wojska czy nie. I nie zycze nikomu obowiazkowej sluzby. Pozdro
  • Odpowiedz
@Atx0937: > nie po to uczylem sie do matury, zeby potem zdac rozszerzenia na prawie 100%, #!$%@? 5 lat na studiach, pracowalem za #!$%@? pieniadze zeby nauczyc sie zawodu, zeby taki ktos jak Ty mi potem kazal isc do wojska.

no niech idzie ten co się nie uczył i jest głupi i chroni twoją dupy żebyś mógł dalej robić pieniądze, super pomysł
Niech biedota idzie na szkolenia albo ludzie po zawodówkach
  • Odpowiedz
@gracilis

30 dniowy okres->przydział, stuktura kompani, batalionu i brygady,ciąg decyzyjny,lokacja sprzętu, knowhow co gdzie i keidy zrobić, plan mobilizacyjny, zaznajomienie z ew sprzętem i odpowiedzialnością na danym terenie.


xD takie coś to mogą mi na maila wysłać + jak chcą to opowiedzieć o tym zdalnie w kilka godzin. Po cholerę miesiąc czasu 24/7?
  • Odpowiedz
: A czyli ćwiczenia spoko i już nie ma "#!$%@? ojczyzny"? szyko się reflektowałeś


@gracilis: a gdzie ja to napisalem? Jak bedzie - to sie wtedy bede zastanawial i ewentualnie moge zdecydowac ze bede chcial. Zwroc uwage ze to ja sam bede decydowal o tym, a nie panstwo.
I nie #!$%@? mi o ruskich, bo jestemy w NATO i mamy wojsko zawodowe
  • Odpowiedz